Zoek binnen het forum

Zoeken naar:   
Vraag: noodverlichting
Naam: Rob ter Schiphorst, van klsvandenberg (datum: 04-01-2006 11:32)

Af en toe kom ik in gelegenheden waar transparant-vluchtwegaanduiding aanwezig is die brandt terwijl deze niet ge?ist zijn of kunnen worden vanuit het Bouwbesluit of bouwverordening.
Vaak hoor je zeggen dat dit ge?ist is door de Arbodienst of Arbeidsinspectie.

Zijn er regels bekend op grond waarvan Arbodienst of Arbeidsinspectie een noodstroomvoorziening of noodverlichting eist? Ik heb deze vraag ook neergelegd bij Arbodienst Commit.

Reageer
Re: noodverlichting
Naam:
J. Bolte , van Yacht (datum: 04-01-2006 13:38)

Wanneer de ARBO regelgeving van toepassing is, kunner er eisen gesteld worden die de veiligheid van werknemers garanderen. Niet overzichtelijke plekken, en gevaarlijke werkplekken, dienen op dat moment van noodverlichting voorzien te worden.

De pictogrammen zijn vanuit de bouwverordening sowieso altijd vereist in een caf?, of ze verlicht moeten zijn hangt af van het feit of er vanuit (andere wetgeving) een eis voor noodverlichting ligt.

Je schrijft dat veel caf?'s niet hoeven te voldoen aan de eis voor noodverlichting, maar wanneer je in het bouwbesluit ziet dat je bij klasse B1 al vanaf een oppervlakte van 60 m2 noodverlichting moet hebben, lijkt me dat wel meevallen. OK, bestaande bouw gaat uit van een oppervlakte van 500 m2, maar ik denk dat gemeentes juist hiervoor hun beleid bestaande bouw hebben, om dit soort gevallen allemaal naar nieuwbouw op te trekken vanwege het intensief modern gebruik in een pand met een veiligheidsniveau van om en nabij 1930...

J.
Re: noodverlichting
Naam:
Horstman , van ISSO (datum: 05-06-2006 23:45)

Kleine aanvulling op bovenstaande:
We hebben niet enkel bestaande en nieuwbouw. Als een bouw tijdens de bouw veilig was, dan is dat nu nog zo. (mits geen tijdelijke vergunning/geen functiewijz etc.)
Bij inspectie/herbeoordeling dus eerst kijken of je uit het verleden geen rechten kan ontlenen.
Een installatie moet voldoen aan de eisen dien toen gelden (voor nieuwbouw), pas vanaf 2003 werken we met de bezettingsgraad. Let op dat de gemeente etc geen aanvullende eisen kunnen stellen als je binnen je bestaande vergunning functioneert.
Het is dus erg van belang dat wanneer je niet verbouwd, dat je de gebruiksvergunning goed bewaart.

Reageer

Hoe werkt het?

Selecteer een vraag door te klikken op de onderwerpen van de gestelde vragen, waarna het bijbehorend antwoord zichtbaar wordt samen met daaronder de reacties.

Staat uw vraag er niet bij, dan kunt u deze ingeven

Aangeboden door:


[ S&W Consultancy ]

S&W Consultancy BV
Postbus 5185
4380 KD Vlissingen

Bij klachten of misbruik kunt u mailen naar:
e-mail bouwhelp@s-w.nl

We kunnen vragen helaas niet per e-mail beantwoorden. Antwoorden worden gegeven door gebruikers van de website als u uw vraag toevoegt.

Advies|Indeling|Ontwerp


[ Emma Interieuradvies]


emma-interieuradvies.nl