Zoek binnen het forum

Zoeken naar:   
Vraag: wijziging erfdienstbaarheid
Naam: Joris Hauwert (datum: 20-10-2005 20:56)

Situatie:
Tussen mijn woning en die van de buren is een pad aanwezig van 1 meter breed vanaf de voorzijde van de woning tot 2 meter voorbij de achtergevel. opgenomen in de akte als erfdienstbaarheid. in de oude situatie hadden zowel de buren als wij een poort aan dit pad welke toegang verschaft tot het achtererf, dit pad is de enige mogelijke toegang tot het achtererf. In het verlengde van het pad staat op het hart, de erfafscheiding tussen de buren en ons in.

Probleem:
inmiddels hebben wij onze woning naar achteren toe uitgebreid, waardoor de poort vanaf het oorspronkelijke eind tot de nieuwe achtergevel slechts 0,5 m1 breed is en dus niet echt bruikbaar meer.
in hoeverre kan ik mijn buren bewegen om eraan mee te werken deze poort met 2 meter te verlengen, zodat ik weer een bruikbare poort heb, het kost de buren een stukje grond van 0,5 x 2,0 meter, waarvoor ik desnoods bereid ben de gehele poort vanaf de openbare weg van nieuw straatwerk te voorzien en tevens de zeer achterstallige bestaande erfscheiding geheel voor mijn rekening te vernieuwen als tegenprestatie.
Reageer
Re: wijziging erfdienstbaarheid
Naam:
Ellen (datum: 21-10-2005 03:15)

Uiteraard kunnen uw buren niet gedwongen worden een stukje grond af te staan, omdat u uw woning heeft uitgebreid. Tenslotte was de consequentie van deze uitbreiding dat u geen optimaal gebruik meer kunt maken van uw poort.
M.i. heeft u dan ook twee optie's:
A: wat u hierboven heeft voorgeslagen bij uw buren neerleggen.
B: Vragen of uw buren bereid zijn het stukje grond dat u nodig heeft aan u te verkopen.
Ik wens u veel succes.
Reageer

Hoe werkt het?

Selecteer een vraag door te klikken op de onderwerpen van de gestelde vragen, waarna het bijbehorend antwoord zichtbaar wordt samen met daaronder de reacties.

Staat uw vraag er niet bij, dan kunt u deze ingeven

Aangeboden door:


[ S&W Consultancy ]

S&W Consultancy BV
Postbus 5185
4380 KD Vlissingen

Bij klachten of misbruik kunt u mailen naar:
e-mail bouwhelp@s-w.nl

We kunnen vragen helaas niet per e-mail beantwoorden. Antwoorden worden gegeven door gebruikers van de website als u uw vraag toevoegt.

Advies|Indeling|Ontwerp


[ Emma Interieuradvies]


emma-interieuradvies.nl