Zoek binnen het forum

Zoeken naar:   
Vraag: Toegankelijkheidssector verbouw en functiewijziging
Naam: J. Adriaanse (datum: 01-02-2021 17:29)

Hallo,

Bestaande situatie:
Bedrijfspand bestaande uit een kantoordeel en magazijndeel

Nieuwe situatie:
Het magazijndeel wordt verbouwd naar kantoren en krijgt een inpandige verbinding met het bestaande kantoordeel. Uiteindelijk zijn in het pand dus voornamelijk kantoorruimtes (kantoorfunctie) aanwezig en enkele spreekkamers (bijeenkomstfunctie).

Vraag: is voor de nieuwe situatie de aanwezigheid van een toegankelijkheidssector verplicht? Of geldt dit alleen voor nieuwbouw?

Enerzijds betreft het de verbouwing van een bestaande kantoorfunctie en anderzijds de functiewijziging van een industriefunctie naar een kantoorfunctie.

BB Art. 4.24 en de toelichting daarop geeft mij te weinig houvast.

Alvast bedankt!

Reageer
Re: Toegankelijkheidssector verbouw en functiewijziging
Naam:
Jack , van SenS (datum: 03-02-2021 07:52)

In dit geval geldt bij verbouw (art.4.29):
Op het gedeeltelijk vernieuwen of veranderen of het vergroten van een bouwwerk zijn de art. 4.22 t/m 4.28 van overeenkomstige toepassing, waarbij i.p.v. het in die artikelen aangegeven niveau van eisen wordt uitgegaan van het rechtens verkregen niveau.

In jouw situatie is het dus van belang om vast te stellen wat het rechtens verkregen niveau is, om te weten waaraan je moet voldoen.
Re: Toegankelijkheidssector verbouw en functiewijziging
Naam:
J. Adriaanse (datum: 03-02-2021 16:02)

Bedankt voor de reactie.

Ik hink op 2 gedachten. De specifieke vraag gaat over het wel/niet moeten moeten toepassen van een mivatoilet.

In het bestaande pand is gn mivatoilet aanwezig en ook niet nodig vanwege een klein gebruiksoppervlakte.

In de nieuwe situatie is de gebruiksoppervlakte van de bijeenkomstfunctie >250m2 en van de kantoorfunctie + bijeenkomstfunctie samen >400m2.

Volgens art. 4.24 lid 3 en 4, zou in geval van NIEUWBOUW dan wl een toegankelijkheidssector - en daarmee een mivatoilet - aanwezig moeten zijn.

De twee gedachtes zijn dus:
1. rechtens verkregen niveau geen mivatoilet aanwezig dus in nieuwe situatie ook niet nodig
2. gebruiksoppervlakte wordt vergroot >400m dus wl mivatoilet nodig. Meer met de gedachte dat je een bestaand pand 'oneindig' kan vergroten, zonder dat een mivatoilet benodigd zou zijn, omdat je op rechtens verkregen niveau mag terugvallen.

Reacties zijn welkom.
Reageer

Hoe werkt het?

Selecteer een vraag door te klikken op de onderwerpen van de gestelde vragen, waarna het bijbehorend antwoord zichtbaar wordt samen met daaronder de reacties.

Staat uw vraag er niet bij, dan kunt u deze ingeven

Aangeboden door:


[ S&W Consultancy ]

S&W Consultancy BV
Postbus 5185
4380 KD Vlissingen

Bij klachten of misbruik kunt u mailen naar:
e-mail bouwhelp@s-w.nl

We kunnen vragen helaas niet per e-mail beantwoorden. Antwoorden worden gegeven door gebruikers van de website als u uw vraag toevoegt.

Advies|Indeling|Ontwerp


[ Emma Interieuradvies]


emma-interieuradvies.nl