Zoek binnen het forum

Zoeken naar:   
Vraag: Rc bestaande niet te wijzigen gevel
Naam: Ron, van - (datum: 09-04-2020 12:02)

Ik heb een gebouw van circa 80 jaar oud (helemaal ongeisoleerd). Hier gaat men wat gevelopeningen vervangen (kunststof kozijnen met HR++ glas). De gevel zelf blijft ongewijzigd, ongeisoleerd. Het is dan toch correct dat geen eisen zijn? Het mag dan bij wijze van spreken Rc=0 zijn. Dus omdat aan de gevels niets gebeurt, is er geen eis voor wat betreft de thermische isolatie aan deze gevels, daar hoeft verder niet naar gekeken te worden. Correct? (PS uiteraard is het heel verstandig wel iets te doen aan deze gevels maar dus geen eis).
Reageer
Re: Rc bestaande niet te wijzigen gevel
Naam:
Thomas (datum: 09-04-2020 20:58)

Er zijn wel eisen, deze staan in het bouwbesluit. Niveau bestaande bouw. Bij grote wijziging van de gevel is geldt verbouw niveau.

Zie ook: https://www.nieman.nl/wp-content/uploads/2016/07/Isolatie-eisen-bij-verbouw.pdf
Re: Rc bestaande niet te wijzigen gevel
Naam:
J. Bolte , van BJH Safety Services (datum: 10-04-2020 12:28)

Let wel op dat de eisen alleen voor het deel gelden wat je gaat vervangen. Je kozijnen moeten dan wel voldoen aan het verbouwartikel, maar dat betekent niet dat je opeens je hele gevel, dak en vloeren ook verplicht moet gaan isoleren.

Voor energie-eisen hebben we daarnaast alleen nieuwbouw- en verbouwniveau. Geen niveau bestaande bouw, en dus ook geen bodemniveau vanaf waar isoleren verplicht is.
Re: Rc bestaande niet te wijzigen gevel
Naam:
J. Bolte , van BJH Safety Services (datum: 10-04-2020 12:29)

@thomas

Die artikelen hebben geen 'bestaande bouw' invulling. Alleen nieuwbouw en verbouw.
Re: Rc bestaande niet te wijzigen gevel
Naam:
Haj van Egmond (datum: 14-04-2020 09:56)

Let wel op dat het verbouwvoorschrift (6.5 Bouwbesluit 2012) bij het vervangen van kozijnen voorschrijft dat de te plaatsen aan de nieuwbouweisen voldoen.
Re: Rc bestaande niet te wijzigen gevel
Naam:
Haj van Egmond (datum: 14-04-2020 09:57)

Excuus, 5.6 natuurlijk :-)
Re: Rc bestaande niet te wijzigen gevel
Naam:
Jack , van SenS (datum: 14-04-2020 16:07)

@Haje; klopt niet helemaal toch?
Bij art.5.6 (verbouw) geldt Uwaarde is max. 2,2 W/mK en bij art.5.3 (nieuwbouw) geldt dat de gemiddelde Uwaarde ten hoogste 1,65 W/mK is (met als grenswaarde diezelfde 2,2 W/mK)?
Reageer

Hoe werkt het?

Selecteer een vraag door te klikken op de onderwerpen van de gestelde vragen, waarna het bijbehorend antwoord zichtbaar wordt samen met daaronder de reacties.

Staat uw vraag er niet bij, dan kunt u deze ingeven

Aangeboden door:


[ S&W Consultancy ]

S&W Consultancy BV
Postbus 5185
4380 KD Vlissingen

Bij klachten of misbruik kunt u mailen naar:
e-mail bouwhelp@s-w.nl

We kunnen vragen helaas niet per e-mail beantwoorden. Antwoorden worden gegeven door gebruikers van de website als u uw vraag toevoegt.

Advies|Indeling|Ontwerp


[ Emma Interieuradvies]


emma-interieuradvies.nl