Zoek binnen het forum

Zoeken naar:   
Vraag: trap nieuwe appartementen in bestaand gebouw wel of niet regenwerend uitvoeren
Naam: Kim, van Gemeente Oost Gelre (datum: 21-02-2020 11:19)

in een bestaand pand (voormalig bedrijfspand) wordt de functie gewijzigd en komen 5 appartementen. 3 op de begane grond, 2 op de verdieping.
De 2 appartementen op de verdieping zijn met een trap via buiten bereikbaar. Mag dit?
In de bestaande situatie zit er geen trap (zit er geen verdiepingsvloer en functies op de verdieping). Er komt dus een nieuwe trap.
Art. 2.36 BB2012 geeft aan bij hoogteverschiil van meer dan 1,5 meter trap regenwerend moet zijn conform NEN2778. Echter is dit nieuwbouw eis. Voor verbouw geldt rechtens verkregen niveau (art. 2.37).
Geldt er in dit geval geen eis omdat er in de huidige situatie geen trap zit?
Reageer
Re: trap nieuwe appartementen in bestaand gebouw wel of niet regenwerend uitvoeren
Naam:
J. Bolte , van BJH Safety Services (datum: 21-02-2020 14:07)

Je hebt nog geen 'rechtens verkregen niveau', en in dat geval mag je van de eis voor bestaande bouw uitgaan.
Re: trap nieuwe appartementen in bestaand gebouw wel of niet regenwerend uitvoeren
Naam:
pino (datum: 22-02-2020 09:03)

de vraag is natuurlijk of iemand zit te wachten op nieuw appartementen die op niveau bestaand zijn ingericht.

In de basis is het streven naar nieuwbouw niveau tenzij er goede reden zijn om dat niet te doen.
in deze situatie lijkt het mij niet verdedigbaar om een open trap aan te brengen
Re: trap nieuwe appartementen in bestaand gebouw wel of niet regenwerend uitvoeren
Naam:
Leon (datum: 25-02-2020 15:09)

Wat je graag zou willen en wat minimaal moet zijn twee verschillende zaken Pino, zeker bij dit soort verbouwingen.

Ik ben het met je eens dat het vanuit praktisch oogpunt niet wenselijk is, maar het is niet aan de gemeente om de vergunning daarop af te laten ketsen. Zolang de toekomstige bewoners er geen problemen mee hebben (of reŽler: niet weten wat ze precies kopen...) is er feitelijk niets aan de hand. Marktwerking heet dat geloof ik ;)
Re: trap nieuwe appartementen in bestaand gebouw wel of niet regenwerend uitvoeren
Naam:
Jack , van SenS (datum: 26-02-2020 16:57)

@Bolte; klopt jouw stelling dat je in dit geval geen RVN hebt?

Het betreft een bestaand gebouw waarin (nog) geen verdiepingsvloer en trap zit. Dan moet een nieuwe trap toch op z'n minst voldoen aan de eisen van de trap die er eventueel wel had kunnen zitten?

Beetje hypothetisch misschien, maar toch ...?
Reageer

Hoe werkt het?

Selecteer een vraag door te klikken op de onderwerpen van de gestelde vragen, waarna het bijbehorend antwoord zichtbaar wordt samen met daaronder de reacties.

Staat uw vraag er niet bij, dan kunt u deze ingeven

Aangeboden door:


[ S&W Consultancy ]

S&W Consultancy BV
Postbus 5185
4380 KD Vlissingen

Bij klachten of misbruik kunt u mailen naar:
e-mail bouwhelp@s-w.nl

We kunnen vragen helaas niet per e-mail beantwoorden. Antwoorden worden gegeven door gebruikers van de website als u uw vraag toevoegt.

Advies|Indeling|Ontwerp


[ Emma Interieuradvies]


emma-interieuradvies.nl