Zoek binnen het forum

Zoeken naar:   
Vraag: toetsing monumentaal pand conform nieuwbouweisen?
Naam: E.M. Boumeester, van HBF (datum: 28-04-2005 21:15)

Probleem:
Bestaande situatie:
monumentaal pand
hoogste vloer 13,5 m
kelder, b.g.g., 1ste verd. kantoorfunctie
2de en 3de verd. woonfunctie
totaal GO < 500m2

Nieuwe situatie:
ombouw tot 5 appartementen voor bewoning.

Nu eist B&W een 2de vluchtweg.

Vraag:
Mogen ze dit eisen als de bovenste 2 etages qua gebruikfunctie niet wijzigen en kan ik bewerkstellingen dat de gemeente dit plan toetst conform bestaande bouw?
Nu vertikken ze dat.
Reageer
Re: toetsing monumentaal pand conform nieuwbouweisen
Naam:
Joost Hartman , van Bouwstudio PelserHartman (datum: 29-04-2005 09:05)

Bij de toetsing, en uitgangspunten t.b.v. het bouwbesluit wordt uitgegaan van het volgende stappenplan:

Gezien de aard van dit project kunnen we spreken over verbouwen in de zin van artikel 1, eerste lid, onderdeel a, van de Woningwet, zijnde het geheel of gedeeltelijk vernieuwen, veranderen of het vergroten van een bouwwerk. Gelet daarop zijn op het verbouwen in beginsel de nieuwbouwvoorschriften van het Bouwbesluit 2003 van toepassing, zij het dat die voorschriften volgens artikel 4 van de Woningwet alleen gelden voor die onderdelen die onderwerp van de verbouwing zijn.

In geval van een functiewijziging van een gebouw, in dit specifieke geval van een kantoorpand (kantoorfunctie) naar een woonfunctie, dient bij de beoordeling volgens het Bouwbesluit in het algemeen het volgende traject doorlopen te worden:

? Er moet worden uitgegaan van de veronderstelling dat het gebouw de 'nieuwe' bestemming heeft, in dit geval woonfunctie
? Vervolgens moet het gebouw worden getoetst aan de eisen die het Bouwbesluit stelt aan bestaande woonfuncties,
? Gedeelten die worden verbouwd, bijvoorbeeld omdat zonder dat niet is voldaan aan de eisen voor bestaande bouw, zullen in principe moeten voldoen aan de nieuwbouwvoorschriften.

Dit volgt uit artikel 4 van de Woningwet. Burgemeester en wethouders kunnen daarbij ontheffing verlenen van het nieuwbouwniveau tot het in artikel 1.11 van het Bouwbesluit 2003 aangegeven niveau. Het is dus niet zo dat de nieuwe gebruiksfunctie na de verbouwing aan alle nieuwbouweisen zal moeten voldoen. Voor een bestaande woning zijn geen Rc-waarden ge?ist. Daaruit volgt dat als de gevel niet wijzigt, er ook geen eisen gelden en deze ook niet gesteld kunnen worden.

Dus samenvattend:

Alles wat er nu aan ruimten of constructies in het gebouw aanwezig is moet voldoen aan eisen bestaande bouw. Alles wat nieuw wordt gemaakt dient te voldoen aan eisen voor nieuwbouw.

Re: toetsing monumentaal pand conform nieuwbouweisen
Naam:
Joost Hartman , van Bouwstudio PelserHartman (datum: 29-04-2005 09:07)

kijk ook eens bij de antwoorden op deze vraag:

"vrije hoogte deur en woning in te verbouwen, bestaand gebouw"
Re: toetsing monumentaal pand conform nieuwbouweisen
Naam:
Frans M van Drielen , van DxD Bouwtechniek (datum: 07-05-2005 14:34)

Stap 1; Bouwvergunning aanvragen zoals U het wil.
De bouwvergunningaanvraag wordt dan geweigerd.
Stap 2; U kunt tegen de weigering in beroep gaan.
Stap 3; Tot aan de Raad van State kunt U dit uitvechten.

Bij bestaande bouw mag B&W de eisen verlagen tot aan bestaande bouw. Zijn er in de gemeente vergelijkbare gevallen, waarin wel de eisen zijn teruggedraaid naar bestaande bouw dan heeft U een punt.
Reageer

Hoe werkt het?

Selecteer een vraag door te klikken op de onderwerpen van de gestelde vragen, waarna het bijbehorend antwoord zichtbaar wordt samen met daaronder de reacties.

Staat uw vraag er niet bij, dan kunt u deze ingeven

Aangeboden door:


[ S&W Consultancy ]

S&W Consultancy BV
Postbus 5185
4380 KD Vlissingen

Bij klachten of misbruik kunt u mailen naar:
e-mail bouwhelp@s-w.nl

We kunnen vragen helaas niet per e-mail beantwoorden. Antwoorden worden gegeven door gebruikers van de website als u uw vraag toevoegt.

Advies|Indeling|Ontwerp


[ Emma Interieuradvies]


emma-interieuradvies.nl