Zoek binnen het forum

Zoeken naar:   
Vraag: Raam in zijgevel
Naam: E.Nagel, van nvt (datum: 27-02-2005 16:45)

Wij wonen in een seniorenwoning ( huur ) waarvan de voorgevels verspringen .In de scheidingmuur zit een zijraam van de buren , die op deze manier inkijk hebben in onze woning en over ons erf .Na herhaaldelijk klagen bij de verhuurder hebben wij coniferen geplant voor dat raam , op wettelijke afstand !Nu beginnen de buren te klagen over te weinig lichtinval .Hoe kunnen wij de verhuurder bewegen iets aan deze situatie te doen want er is een mogelijkheid om dat raam te verplaatsen naar de kopgevel .De woningen zijn 32 jaar oud .
Reageer
Re: Raam in zijgevel
Naam:
paulT (datum: 27-02-2005 23:29)

ERFAFSCHEIDINGEN OP DE GRENS OF ER VANAF

De achterkant, zijkant en voorkant van schuttingen, muren, hekken en dergelijke mogen precies op de scheiding staan. Dit geldt ook voor funderingen en beplantingen, zoals bomen, hagen, coniferen. Als u tenminste met uw buurman tot overeenstemming kunt komen. Kunt u het niet eens worden, dan moet u rekening houden met artikel 42 (Boek 5) van het Burgerlijk Wetboek, waarin staat:

dat bomen tenminste 2 meter van de erfafscheiding geplant moeten worden;
dat hagen, coniferen en dergelijke tenminste 50 centimeter van de erfafscheiding geplant moeten worden.
De maximale hoogte mag 2 meter zijn dacht ik.
Dus als dat het geval is kunt u ze rustig water geven.
Re: Raam in zijgevel
Naam:
rob , van Gemeente Almelo (datum: 01-03-2005 13:21)

van ramen die dichter op de erfgrens staan dan 2 meter mag het daglicht niet meegeteld worden in de daglicht behoefte. Gebrek aan daglicht dient dus op een andere wijze opgelost te worden.
Re: Raam in zijgevel
Naam:
J. de Rooij , van SA (datum: 01-03-2005 15:09)

Misschien de moeite om na te gaan of dat raam in de zijgevel er altijd al gezeten heeft, of later is aangebracht. Het Burgerlijk Wetboek zegt nl. ook dat zich op minder dan 2m van de erfgrens geen doorzichtige ramen mogen bevinden.
Reageer

Hoe werkt het?

Selecteer een vraag door te klikken op de onderwerpen van de gestelde vragen, waarna het bijbehorend antwoord zichtbaar wordt samen met daaronder de reacties.

Staat uw vraag er niet bij, dan kunt u deze ingeven

Aangeboden door:


[ S&W Consultancy ]

S&W Consultancy BV
Postbus 5185
4380 KD Vlissingen

Bij klachten of misbruik kunt u mailen naar:
e-mail bouwhelp@s-w.nl

We kunnen vragen helaas niet per e-mail beantwoorden. Antwoorden worden gegeven door gebruikers van de website als u uw vraag toevoegt.

Advies|Indeling|Ontwerp


[ Emma Interieuradvies]


emma-interieuradvies.nl