Zoek binnen het forum

Zoeken naar:   
Vraag: erfgrens
Naam: Liliana (datum: 19-10-2004 23:00)

Op erfgrens tussen ons en onze buren is garage/werkschuur gebouwd met twee ondoorzichtige (melk glas) ramen welke direct in onze tuin kijken. Mogen we klimop tegen aan planten of schutting zetten langs hele lengte van deze muur. Heeft onze buurman recht op licht en zo niet hoe ver mogen we dan iets platsen om niet hele tijd tegen die ramen kijken?
Alvast bedankt.
Reageer
Reactie: erfgrens
Naam:
pieter (datum: 21-10-2004 23:08)

rame moeten op een afstand van de erfgrens zijn aangebracht. dus vraag? hoe zijn die ramen er in de eerste plaats gekomen. Mijn inziens mag dit niet eens maar vraag het eens na bij de gemeente
Reactie: erfgrens
Naam:
Liliana (datum: 22-10-2004 18:46)

Volgens Burgelijke Wetboek Artikel 51 had onze buurman vaststaande en ondoorzichtige ramen mogen inbrengen. Destijds (4 jaar geleden) hebben we bezwaar ingediend (hoorzitting geweest)maar dat was niet in strijd met bouwbestemingplan (conclusie van gementen). Maar nu is de vraag of hij recht op licht heeft zoals hij beweerd. Mogen we dus schutting op onze erf naast deze muur van garage plaatsen?
Ik bedank alvast voor alle reacties,

Groetjes
Reactie: erfgrens
Naam:
rob , van gem. zandvoort (datum: 25-10-2004 10:23)

u kunt een vergunning-vrije schutting op uw eigen erf plaatsen zonder overleg. ( 2 meter hoog)
U heeft net zoveel recht op daglicht als de buurman.
Reactie: erfgrens
Naam:
Liliana (datum: 25-10-2004 14:07)

Bedankt Pieter en Rob,
Nog een vraagje:
Ik woon sinds 1992 in Nederland en heb niet zoveel (of helemaal niet beter gezegd)kennis van NL Wetten maar ik vraag me wel af:hoe kan gementen vergunning verlenen als lichtinval belemmerd MAG worden. Hij dreigt al met rechtzaak en dwangsom van EUR 150 per dag.
Ik moet wel bij schrijven, een rechtzaak heeft hij al verloren dus denkt ie nou is mijn buurt? Zouden we eerst contact met advocaat moeten nemen of schutting gewoon plaatsen?
Ellende is dat,

Ik bedank iedereen voor reacties,
Liliana
Reageer

Hoe werkt het?

Selecteer een vraag door te klikken op de onderwerpen van de gestelde vragen, waarna het bijbehorend antwoord zichtbaar wordt samen met daaronder de reacties.

Staat uw vraag er niet bij, dan kunt u deze ingeven

Aangeboden door:


[ S&W Consultancy ]

S&W Consultancy BV
Postbus 5185
4380 KD Vlissingen

Bij klachten of misbruik kunt u mailen naar:
e-mail bouwhelp@s-w.nl

We kunnen vragen helaas niet per e-mail beantwoorden. Antwoorden worden gegeven door gebruikers van de website als u uw vraag toevoegt.

Advies|Indeling|Ontwerp


[ Emma Interieuradvies]


emma-interieuradvies.nl