Zoek binnen het forum

Zoeken naar:   
Vraag: Bouwstop ???
Naam: Huub, van Umach (datum: 18-10-2004 23:43)

Wij hebben een bouwvergunning voor het bouwen van een vrijstaande berging/atelier van 5 x14 mtr met een onderliggende kelder.

Toegestane bouwhoogte berging 4.5 mtr vanaf peil.

Het perceel heeft een verloop van ong 1.5 mtr

De berging ligt ongeveer met de afgewerkte vloer 1 mtr lager dan het bestaande woonhuis, welke ook een nokhoogte heeft van 4.5 mtr.

Beide nokhoogte's liggen aan de bovenzijde gelijk, maar de inwendige maat van de berging van afgewerkte vloer tot aan de nok is nu te groot !

Te hoog gebouwd volgens de gemeenteopzichter?

Afwerk-vloer te laag volgens mij.

Gemeente wil mij niet horen en wijst op bestemmingsplan "Buitengebied, 1988 art.16a lid 2 sub 8d" waarin kennelijk bepaalt wordt dat de max toegestane bouwhoogte 4.50 meter is, en beveelt mij om het af te breken.

Wat ik me afvraag is het volgende:

Wat is de meetstandaard ? en hoe word gemeten?

Is het belangrijk waar ik in dit geval de hoogte van de afgewerkte vloer heb liggen?

Waar vind ik artikel 40 van de Woningwet?

Kan de gemeente mij bevelen zonder mij te horen en eenzijdig bepalen dat dit niet gewenst is i.vm. spoedeisendheid van de situatie zien zij daar vanaf?

O ja, ik ben al ver gevorderd met de bouw , tot halverwege het leggen van de dakpannen eerdat ik hier een EERSTE CONTROLE heb ontvangen



Reageer
Reactie: Bouwstop ???
Naam:
Ivo Kraus , van gemeente Roosendaal (datum: 19-10-2004 08:00)

Begin bij de bepalingen van het bestemmingsplan,waarin is vastgelegd de wijze van meten en of dit tov het vloerpeil of maaiveld is.

daarna kan er pas voldoende worden gereageerd.
Reactie: Bouwstop ???
Naam:
Henk Odijk , van Adviesbureau J.P. van der Weele (datum: 19-10-2004 17:52)

Wat er in het bestemmingsplan staat is niet meer zo relevant, je hebt immers een bouwvergunning.

De enige verplichting die de gemeente je op kan leggen is om te bouwen volgens die bouwvergunning. Toetsing aan het bestemmingsplan en andere voorschriften is een gepasseerd station.
Reactie: Bouwstop ???
Naam:
Janny (datum: 19-10-2004 22:38)

Huub artikel 40 van de WW kun je vinden op www.wetten.nl. Voor de rest volg de adviezen van dhr. Kraus op (eigen ervaring). Laat de gemeente met eerst met hun beleidsregels komen!!!! De gemeente werkt per afdeling de 1 zegt dit de ander zegt vaak het tegenovergestelde. Kom met feiten uit hun beleidsregeels dan kun je of wat bereiken....... of de krant halen.
Reactie: Bouwstop ???
Naam:
pietvanderplas (datum: 19-10-2004 23:05)

Heb je aan de gemeente doorgegeven wanneer je met de bouw bent begonnen. Is nl. verplicht en staat in de voorwaarden van de bvg. Bij de aanvang van de bouw men van gemeentewege kijken! Voor de rest zie Ivo Kraus.
: Bouwstop ??? Link naar foto's
Naam:
Huub , van Umach (datum: 21-10-2004 01:56)

Op onderstaande link zie je de situatie zoals bedoeld.
Kan even duren voordat de foto's geladen zijn

Huub

http://www.umach.nl/bouwstop

Reactie: : Bouwstop ??? Link naar foto's
Naam:
Henry de Roo , van gemeente Coevorden (datum: 21-10-2004 08:28)

WIjze van meten is omschreven in het bestemmingsplan. Verder dient u overeenkomstig uw bouwvergunning te bouwen. Wijkt u af, dan bent u in strijd met art. 40 Woningwet ("het is verboden te bouwen zonder of in afwijking van een bouwvergunning").

Voordat het gemeentebestuur tot het besluit komt tot afbreken, zal men eerst moeten kijken of het bouwwerk - zoals het er nu bestaat - kan worden gelegaliseerd. Strijd met het bestemmingsplan kan worden opgeheven middels een vrijstellingsprocedure, hetgeen een bevoegdheid is van B&W (beleidsvrijheid). Het wel of niet meewerken aan een vrijstellingsprocedure dient i.c. gemotiveerd te worden...

succes!
Reactie: Bouwstop ???
Naam:
Klaas Vaak (datum: 21-10-2004 09:42)

De meest gebruikelijke meetmethode is:

1. vanaf maaiveld ter plaatste van de toegang van het gebouw.
Gezien de foto's voldoet u inderdaad niet aan het bestemmingsplan dan.

Eventueel:
vanaf peil afgewerkte vloer ter plaatse van de toegang van het gebouw. Wederom voldoet u niet aan het bestemmingsplan.

Maar:
Ben nu wel erg benieuwd wat u in de bouwaanvraag hebt aangevraagd? En wat er in het bestemmingsplan aan meetmethode is beschreven.

Overigens kan ik me ook nog voorstellen dat het plan zoals nu uitgevoerd met zeer veel moeite de welstand gepasseerd is. Het staat wel erg hoog op de poten tov de overige bebouwing.

Reactie: Bouwstop ???
Naam:
Huub , van Umach (datum: 21-10-2004 21:33)

Ik heb alles nog eens exact nagemeten en het is inderdaad vanaf:
bovenkant onafgewerkte betonvloer tot aan de bovenkant
ruiterbalk (nokbalk)5.39 mtr.

Wat is nu nog mogelijk om het PROBLEEM op te lossen zonder het af te moeten breken.

Hopelijk kan mij iemand helpen , ik ben echt ten einde raad.
Helaas weet ik ook geen weg met bezwaarprocedures en dergelijke.



Reactie: Bouwstop ???
Naam:
Henk Odijk , van Adviesbureau J.P. van der Weele (datum: 21-10-2004 23:41)

Nogmaals, als je een bouwvergunning hebt is de enige verplichting om te bouwen volgens de bouwvergunning. Daar is glasheldere jurisprudentie over. Bestemmingsplan, bouwhoogte, wijze van meten en al dat soort dingen moet door de gemeente vooraf worden getoetst. Of ze dat correct gedaan hebben is niet meer relevant zodra je een bouwvergunning hebt.

Wat staat er op de tekening van de bouwvergunning?
Reageer

Hoe werkt het?

Selecteer een vraag door te klikken op de onderwerpen van de gestelde vragen, waarna het bijbehorend antwoord zichtbaar wordt samen met daaronder de reacties.

Staat uw vraag er niet bij, dan kunt u deze ingeven

Aangeboden door:


[ S&W Consultancy ]

S&W Consultancy BV
Postbus 5185
4380 KD Vlissingen

Bij klachten of misbruik kunt u mailen naar:
e-mail bouwhelp@s-w.nl

We kunnen vragen helaas niet per e-mail beantwoorden. Antwoorden worden gegeven door gebruikers van de website als u uw vraag toevoegt.

Advies|Indeling|Ontwerp


[ Emma Interieuradvies]


emma-interieuradvies.nl