Zoek binnen het forum

Zoeken naar:   
Vraag: norm toiletruimte hreca/sportgebouw
Naam: Kiki Kwee, van Hoenders, Dekkers,Zinsmeister architekten (datum: 03-09-1999 09:26)

het betreft een complex met balletschool, fitness-en saunaruimte en horecavoorziening.
vraag: wat is de norm voor het aantal toiletten(x aantal/m2 ?),aparte dames en heren vereist en welk aantal wel of niet publiek toegankelijk.
Reageer
Reactie: norm toiletruimte hreca/sportgebouw
Naam:
Jeroen Stephan , van S&W Consultancy (datum: 09-09-1999 08:32)

Volgens artikel 216 a van het BB moeten, afhankelijk van de bestemming en grootte van het gebouw, opdat

<br>sanitaire handelingen kunnen worden verricht, voldoende afsluitbare toiletruimten aanwezig zijn.

<br>

<br>In toelichting op het betreffende artikel staat dat in een gebouw waarin gedurende een groot deel van de dag dezelfde mensen aanwezig zijn, moeten, blijkens het eerste lid, voldoende toiletruimten aanwezig zijn.

<br>Het aantal toiletruimten wordt feitelijk bepaald door het aantal personen dat in het gebouw aanwezig pleegt te zijn. Het aantal toiletruimten moet dan ook worden gerelateerd aan het aantal vierkante meters gebruiksoppervlakte dat per persoon in het

<br>desbetreffende gebouw noodzakelijk wordt geacht.

<br>

<br>Een concreet aantal toiletten per m2 wordt voor een sportgebouw niet voorschreven.

<br>

<br>Ook een onderscheid tussen dames en herentoiletten wordt in het BB niet voorgeschreven.

<br>

<br>In een bijzondere toegankelijkheidssector moeten voorts ten minste ??n badruimte en ??n kleedruimte aanwezig zijn, indien het een gebouw dan wel een gedeelte van een gebouw betreft dat blijkens zijn constructie en inrichting is bestemd voor doeleinden van sport.
Reageer

Hoe werkt het?

Selecteer een vraag door te klikken op de onderwerpen van de gestelde vragen, waarna het bijbehorend antwoord zichtbaar wordt samen met daaronder de reacties.

Staat uw vraag er niet bij, dan kunt u deze ingeven

Aangeboden door:


[ S&W Consultancy ]

S&W Consultancy BV
Postbus 5185
4380 KD Vlissingen

Bij klachten of misbruik kunt u mailen naar:
e-mail bouwhelp@s-w.nl

We kunnen vragen helaas niet per e-mail beantwoorden. Antwoorden worden gegeven door gebruikers van de website als u uw vraag toevoegt.

Advies|Indeling|Ontwerp


[ Emma Interieuradvies]


emma-interieuradvies.nl