Zoek binnen het forum

Zoeken naar:   
Vraag: akoustische spuitpleister
Naam: B. van Walstijn (datum: 16-09-2003 14:43)

Bestaan er akoustische spuitpleisters en zo ja, is daarvan meer informatie beschikbaar, zoals eigenschappen, kosten, applicatiebedrijven, etc.?
Reageer
Reactie: akoustische spuitpleister
Naam:
RBE , van Architektenburo Luud van Ginneken (datum: 17-09-2003 09:43)

Doorgaans wordt de akoestiek verbeterd, d.w.z. de galm verminderd doordat er poreuze of 'open structuur' materialen worden toegepast in een ruimte. Er zijn materialen verkrijgbaar vanaf waarbij een akoestische isolatieplaat is behandeld met een akoestische open pori?n spuitpleister. Echter blijft ook hier weer van belang dat de achterliggende constructie (in dit geval de isolatieplaat) een open structuur heeft.

Derhalve denk ik niet dat er een dusdanige spuitpleister bestaat.
Reactie: akoustische spuitpleister
Naam:
Henk Odijk , van Adviesburo J.P. van der Weele (datum: 17-09-2003 10:05)

Mij zijn twee leveranciers bekend van spuitpleister nl. Asona en Warmteplan. Het aan te brengen materiaal heeft een dikte van 20 ? 50 mm.

Probleem is wel dat dergelijke materialen erg gevoelig zijn voor de wijze van aanbrengen en de dikte van de laag. In de praktijk valt het resultaat met name in de lagere frequenties vaak erg tegen. Als je het toch toe wilt passen, probeer het dan liefst bij Warmteplan, Asona is een boevenclub.

Een andere oplissing is wellicht Rigips Ri-acoustic. Hierbij wordt een geperforeerde gipsplaat aangebracht op steewol. Op de gipsplaat is een dun glasvlies aanwezig dat dan wordt gespoten. Dit materiaal heeft met name in de lagere frequenties een behoorlijke geluidabsorptie, in d ehogere frequenties wat minder. Het is ook wel kostbaarder dan de genoemde spuitpleisters.
Reageer

Hoe werkt het?

Selecteer een vraag door te klikken op de onderwerpen van de gestelde vragen, waarna het bijbehorend antwoord zichtbaar wordt samen met daaronder de reacties.

Staat uw vraag er niet bij, dan kunt u deze ingeven

Aangeboden door:


[ S&W Consultancy ]

S&W Consultancy BV
Postbus 5185
4380 KD Vlissingen

Bij klachten of misbruik kunt u mailen naar:
e-mail bouwhelp@s-w.nl

We kunnen vragen helaas niet per e-mail beantwoorden. Antwoorden worden gegeven door gebruikers van de website als u uw vraag toevoegt.

Advies|Indeling|Ontwerp


[ Emma Interieuradvies]


emma-interieuradvies.nl