Zoek binnen het forum

Zoeken naar:   
Vraag: bezwaar op onze bouwvergunning
Naam: Janine (datum: 02-12-2008 21:09)

16 oktober jl. hebben wij en onze overburen bouwvergunning verleend gekregen voor een opbouw op het lage deel.(huis is deels met 1 verdieping en deels beg.grond). Eea is geheel volgens de regels en via een architect verlopen. Opbouw viel binnen bestemmingsplan en na 1 wijziging in de tekening ging welstand ook accoord.

Nu heeft een buurman 2 huizen verderop een handtekeningenactie gehouden met een brief waarin hij bewoners erop attent maakten dat wij buiten bestemmingsplan gegaan zijn en dat het volgens welstand ook architectonisch niet in orde is. Er staan 42 huizen en hij heeft met zijn brief 21 handtekeningen opgehaald. De buurman in kwestie heeft in geen enkel opzicht 'last' van onze opbouwen.

Ons inziens heeft hij onder valse voorwendselen buurtbewoners laten tekenen. Voorts heeft hij nooit het fatsoen genomen eens bij ons aan te bellen met de vraag wat onze plannen waren. Wij hebben beiden onze direct naaste buren op correcte wijze in kennis gesteld en wij voelden ons niet verplicht dit bij alle 42 in het hofje wonenden te doen.

Maakt deze beste man enige kans met zijn bezwaar? Tegen wat voor zaken kunnen wij aanlopen?

De enige reden die hij ons inziens kan aanvoeren is dat 'hij het niet mooi' vindt. Wij vragen ons af of dit een kans van slagen heeft.

mvg
Janine
Reageer
Re: bezwaar op onze bouwvergunning
Naam:
goud (datum: 02-12-2008 21:29)

Als zoals u aangeeft de bouwvergunning is verleend volgens de geldende regels dan zal de gemeente na heroverweging van hun besluit tot de conclusie moeten komen dat de bouwvergunning terecht is verleend en dus hun genomen besluit zullen handhaven.
Bedenk dat het verkrijgen van een bouwvergunning geen gunst is maar een recht gebaseerd op de bouwregelgeving.
Re: bezwaar op onze bouwvergunning
Naam:
Piet (datum: 02-12-2008 22:38)

de stellingsname van uw buurman dat de het niet mooi vindt heeft geen kans van slagen. een bouwvergunning kan op welstandsgronden alleen worden onderuit worden gehaald met een deskundig tegenadvies. en dan nog is het aan het college om te besluiten.

vertel tijdens de zitting van de bezwaarschriftencommissie uw kant van het verhaal.
Re: bezwaar op onze bouwvergunning
Naam:
patrick (datum: 02-12-2008 23:20)

niet wakker van liggen. Jullie hebben je uitermate netjes gedragen. Laat voor je eigen gemoedsrust even de architect kijken of er echt geen twijfel is dat het binnen bestemmingsplan valt. Losse kreten dat het niet mooi gevonden wordt krijgt elke gemeente met grote regelmaat, dus daar hebben ze ongetwijfeld een prima antwoord op klaar. Het enige vervelende is dat je vergunning nog niet onherroepelijk is en dat je nu moet kiezen of je al gaat bouwen of dat je toch nog even wacht tot het bezwaar is behandeld (en hij niet in beroep is gegaan)
Re: bezwaar op onze bouwvergunning
Naam:
Paul (datum: 02-12-2008 23:59)

Als je wacht met bouwen totdat bouwvergunning onherroepelijk is dan moet je wel tijd genoeg hebben.

De buren kunnen bezwaar maken, in beroep gaan en hoger beroep instellen. Voordat je dat achter de rug hebt, ben je jaren verder.

Ik zou gewoon beginnen met bouwen. Dat mag. Je hebt immers een bouwvergunning en het risico dat het mis gaat is 0,00001 %.
Re: bezwaar op onze bouwvergunning
Naam:
Robin (datum: 03-12-2008 07:42)

bij gemeente controleren of zijn bezwaar gegrond is verklaard en binnen de correcte termijn is ingediend.

Indien ja, verifieren of men denkt dat dit bezwaar een redelijke kans van slagen heeft. Zo ja, oppassen.

Indien nee of niet op tijd ingediend, jammer voor de overburen starten met bouwen. Dan heeft hij gewoon zijn kans verspeeld en niet conform procedure gehandeld.

U kunt uiteraard uw bouwplan door de ontwerper (of zelf) nogmaals controleren aan het bestemmingsplan indien daarover twijfels bestaat en u geen vrijstelling heeft verkregen. Als u namelijk niet voldoet aan het bestemmingspan EN u heeft geen vrijstelling verkregen dan bestaat de mogelijkheid dat GS (Gedeputeerde staten / de provintie) de vergunning laat vernietigen op het onjuist volgen van de procedure. Deze schade is dan niet door u, maar door de gemeente voor u veroorzaakt en derhalve...


Re: bezwaar op onze bouwvergunning
Naam:
Marcel Steeman , van NIG bestuursrecht (datum: 03-12-2008 09:59)

De beste tip is in dit geval: veel praten. Praten met de gemeente. De buurman heeft bezwaar gemaakt tegen de vergunning die de gemeente heeft afgegeven. De buurman komt in de bezwarenprocedure tegenover 'de gemeente' te staan. De jurist van de gemeente zal daarom zijn best doen om de verleende vergunning te verdedigen. U hoeft zich dus niet per s? te verdiepen in de juridische situatie. Praten kunt u ook het beste doen met de buurman in kwestie. Hij heeft klaarblijkelijk een probleem met de vergunning. Niets helpt dan beter dan een goeie borrel en een goed gesprek om eens te kijken wat nu werkelijk het probleem is.
Re: bezwaar op onze bouwvergunning
Naam:
Marcel Steeman , van NIG bestuursrecht (datum: 03-12-2008 10:17)

... nog even reagerend op Robin hierboven. Het verhaal over Gedep. Staten van de provincie raakt kant nog wal. GS kan een vergunning niet vernietigen, dat kan de rechtbank of de Raad van State in het slechtste geval doen, maar zo ver is het nog l?ng niet. Eerst de bezwarenfase maar eens afwachten. Als de vergunning inderdaad in het bestemmingsplan past en de welstandscommissie positief heeft geadviseerd moet de bezwaarmaker van ?rg goeie huize komen om ??n van de overige weigeringsgronden uit artikel 44 woningwet aannemelijk te maken.
Re: bezwaar op onze bouwvergunning
Naam:
Robin (datum: 04-12-2008 07:54)

Ik geloof dat je opmerking "raakt kant nog wal" enigzins misplaatst is en uit zijn context getrokken.

Woorden die geschreven zijn kunnen een vertekend beeld geven en niet overkomen zoals deze bedoeld zijn. Ik heb bedoeld aan te geven dat hoofdstuk zeven van de nieuwe wet op de ruimtelijke ordening (Wro) voor de hogere overheden, waaronder Gedeputeerde Staten etc. ook mogelijkheden hebben in te grijpen mocht blijken dat de gemeente een fout heeft gemaakt en dat deze deze fout niet wilt corrigeren.

Ik heb niet gepoogd aan te geven dat men gelijk bij de provincie of het rijk moet gaan mekkeren omdat er "mogelijk een fout is gemaakt" welke onoverkomenlijk is en waarop onmiddelijk dient te worden ingegrepen.

Kant nog wal raken is in deze dus niet correct, verschrijven van de bedoelde informatie voor zover ik mijn eigen verhaal nalees wel...
Reageer

Hoe werkt het?

Selecteer een vraag door te klikken op de onderwerpen van de gestelde vragen, waarna het bijbehorend antwoord zichtbaar wordt samen met daaronder de reacties.

Staat uw vraag er niet bij, dan kunt u deze ingeven

Aangeboden door:


[ S&W Consultancy ]

S&W Consultancy BV
Postbus 5185
4380 KD Vlissingen

Bij klachten of misbruik kunt u mailen naar:
e-mail bouwhelp@s-w.nl

We kunnen vragen helaas niet per e-mail beantwoorden. Antwoorden worden gegeven door gebruikers van de website als u uw vraag toevoegt.

Advies|Indeling|Ontwerp


[ Emma Interieuradvies]


emma-interieuradvies.nl