Zoek binnen het forum

Zoeken naar:   
Vraag: geluidseis
Naam: G. Kersten (datum: 06-01-2003 16:32)

Beste heer/mevrouw,

In een ontwerp van ons komt de volgende situatie voor.
Een trap in de woonkamer naar een open overloop op de verdieping. De vraag is of de binnendeuren op de verdieping die grenzen aan de overloop moeten voldoen aan de gestelde geluidseis in het bouwbesluit (artikel 24, lid 3). Is namelijk zo dat lid 4 een uitzondering maakt op lid 3 maar met de opmerking dat de situatie zich moet voordoen op dezelfde verdieping.
Heeft iemand ooit deze situatie tegengekomen?

Bij voorbaat dank,

Groeten dhr. Kersten
Reageer
Reactie: geluidseis
Naam:
Henk Odijk , van Adviesburo J.P. van der Weele (datum: 06-01-2003 21:03)

Jazeker, de geluidisolatie tussen de woonkamer en de slaapkamers moet minimaal Ilu;k = -20 dB bedragen. Over het algemeen moet je hiervoor zwaardere deuren teopassen. Bovendien kun je niet zomaar een spleet onder de deur maken t.b.v. de ventilatie, want die heeft een sterk negateive invloed op de geluidisolatie.
Reageer

Hoe werkt het?

Selecteer een vraag door te klikken op de onderwerpen van de gestelde vragen, waarna het bijbehorend antwoord zichtbaar wordt samen met daaronder de reacties.

Staat uw vraag er niet bij, dan kunt u deze ingeven

Aangeboden door:


[ S&W Consultancy ]

S&W Consultancy BV
Postbus 5185
4380 KD Vlissingen

Bij klachten of misbruik kunt u mailen naar:
e-mail bouwhelp@s-w.nl

We kunnen vragen helaas niet per e-mail beantwoorden. Antwoorden worden gegeven door gebruikers van de website als u uw vraag toevoegt.

Advies|Indeling|Ontwerp


[ Emma Interieuradvies]


emma-interieuradvies.nl