Zoek binnen het forum

Zoeken naar:   
Vraag: daglicht
Naam: Jack, van SA (datum: 18-09-2008 10:36)

Als voor de bepaling van het equivalent daglichtoppervlak rekening gehouden moet worden met hoek beta tgv overstek ?n hoek alfa tgv belemmering zijwand loggia, dan lijkt het mij re?el hoek alfa te rekening tot onderkant bovengelegen vloer, ipv tot bovenkant zijwand loggia bovenste verdieping. Het 'gat' in de gevel is zowel bij de bovenste loggia als de onderste loggia immers gelijk, en de onderste loggia ondervind niet meer belemmering van de zijwand dan de bovenste.

Hoe hier mee om te gaan als er behalve de loggia ook nog een gebouwvleugel haaks op de te berekenen daglichtgevel staat; ik zou zeggen de segmenten die binnen de loggia vallen berekenen als hierboven vermeld; en voor de segmenten die buiten de loggiagevel komen de belemmering berekenen tgv de gevel haaks op de daglichtgevel.


Reageer
Re: daglicht
Naam:
angelique Delnoij-Niesten (datum: 18-09-2008 11:37)

Dit is een probleem welke we ook vaak tegenkomen, en ook nog geen voorbeelden kunnen vinden die dit behandelen.
Meestal nemen wij inderdaad onderkant overstek als bovenzijde alfa, of de bruto verdiepingshoogte als bovenzijde alfa.
We hebben laatst getwijfeld of de segmenten die een alfa krijgen niet op 90 graden gezet moeten worden, aangezien er feitelijk (gheoretisch gezien) geen daglicht meer in dat segment binnenkomt, in combinatie met de beta. Maar doordat de waardes zo slecht uitkwamen, zijn we hier weer vanaf gestapt.
Voor wat betreft de tweede vraag lijkt me u insteek juist. Want buiten de loggia is er natuurlijk wel degelijk verschil bij het onderste en bovenste appartement.

Re: daglicht
Naam:
Spock (datum: 18-09-2008 11:50)

Een aantal jaren geleden heb ik een soortgelijke vraag neergelegd bij het NNI. Dit was het antwoord: "De segmenten die volledig belemmerd zijn kunt u op 90 graden zetten. Als er tevens een overstek is, kunt u zelfs de hoek aanhouden tot dat overstek, omdat anders een dubbelrekening plaats zou vinden. (Is een niet helemaal bouwfysisch juiste redenatie, maar goed genoeg)"
Blijft moeilijke materie.
Reageer

Hoe werkt het?

Selecteer een vraag door te klikken op de onderwerpen van de gestelde vragen, waarna het bijbehorend antwoord zichtbaar wordt samen met daaronder de reacties.

Staat uw vraag er niet bij, dan kunt u deze ingeven

Aangeboden door:


[ S&W Consultancy ]

S&W Consultancy BV
Postbus 5185
4380 KD Vlissingen

Bij klachten of misbruik kunt u mailen naar:
e-mail bouwhelp@s-w.nl

We kunnen vragen helaas niet per e-mail beantwoorden. Antwoorden worden gegeven door gebruikers van de website als u uw vraag toevoegt.

Advies|Indeling|Ontwerp


[ Emma Interieuradvies]


emma-interieuradvies.nl