Zoek binnen het forum

Zoeken naar:   
Vraag: procedure bouwaanvraag.
Naam: C. Heun (datum: 02-09-2008 09:31)

Ik heb een vraag over de gang van de bouwvergunning, hoe het bij ons gaat lijkt me een vreemde zaak. Ik kort even samengevat. In januari 2008 hebben wij het ontwerp van het huis toegestuurd aan de gemeente. Hier geld een vreemde regeling dat een instantie het te bouwen object moet goedkeuren, bij goedkeuring is gezegd dat de welstand dan geen probleem oplevert. Dit plan is eerst 4 weken op het buro van een ambtenaar blijven liggen, eindelijk is het op plek van bestemming gekomen en na 2 maanden eindelijk goedgekeurd. Toen volgde de welstand wat dus eigenlijk gewoon stempelprocedure moest zijn, ook hier 4 weken vertraging. Inmiddels juni. Toen is nog snel voor de bouwvak de vergunning ingediend bij de gemeente. Ook is er art. 19.2 nodig dus allemaal extra procedures. Op zich geen probleem maar waar wij tegen aanlopen is dat de gemeente er een spelletje van maakt om na overleg en afspraken iedere keer de bal weer terugkaatst om van deze afspraken af te wijken, dit spel van de gemeente heeft ons inmiddels maanden gekost. Zo langzamerhand zijn wij er flauw van om een speelbal te zijn van de gemeente, ik ben ervan uitgegaan als men uitleg en afspraken met de gemeente maakt dat men dit nakomt, van onze kant is altijd gezorgd dat de informatie zo snel mogelijk richting gemeente komt. We zijn er flauw van om het speelballetje van de gemeente te zijn de art 19 2 moet zelfs nog worden opgestart terwijl afspraak was om dit tegelijk te doen.Probleem is nu dit geintje komt ons duur te staan door verhoging van de koopsom met gemiddeld 10.000 euro.
Kan ik de gemeente hiervoor een claim sturen? We zijn inmiddels bijna 9 maanden bezig met een bouwvergunning.
Reageer
Re: procedure bouwaanvraag.
Naam:
Michiel , van Gemeente (datum: 02-09-2008 13:09)

Het beste wat u kunt doen is advocaat in de arm nemen die gespecialiseerd is in bouwrecht. Op het gebied van handhaving heb ik de laatste tijd veel met rechtsbijstandverzekeringen te maken, misschien kan een verzekering u helpen?
Punt is dat er moeten worden uitgezocht of de gemeente zich aan de procedures heeft gehouden. Zo niet kunt u de gemeente misschien aansprakelijk stellen voor enige schade.

Re: procedure bouwaanvraag.
Naam:
Paul (datum: 03-09-2008 11:00)

Op een bouwaanvraag en ook op een vrijstellings- of ontheffingsverzoek moet de gemeente binnen bepaalde termijnen (die verschillend kunnen zijn) beslissen. Als je het idee hebt dat ze je aan 't lijntje houden dan kun je het beste meteen een bezwaarschrift indienen als men ook maar ??n dag te laat is. In de praktijk vindt men dat heel vervelend (vaak doet men of dat niet zo is), en leidt het er meestal toe dat de gang er weer inkomt.
Re: procedure bouwaanvraag.
Naam:
Patrick , van Gemeente (datum: 03-09-2008 13:19)

U zou een bezwaar kunnen indienen tegen het niet tijdig nemen van een besluit. Met het verzoek alsnog binnen een redelijke termijn (bijv. 6 weken) een besluit te nemen. En indien hier niet binnen die termijn (6 weken) op wordt gereageerd, bezwaar maken bij de rechtbank.
Re: procedure bouwaanvraag.
Naam:
J. Bolte , van Yacht (datum: 03-09-2008 15:35)

Vertel er dan wel even bij dat een uitspraak op een vrijstelling uitlokken vaak tot gevolg heeft dat de uitspraak negatief is...
Re: procedure bouwaanvraag.
Naam:
Paul (datum: 03-09-2008 19:51)

Uiteraard kunnen burgemeester en wethouders positief en negatief op een vrijstellings- of ontheffingsverzoek beslissen. That's all in the game, maar dan weet je tenminste waar je aan toe bent en verkeer je niet meer in onzekerheid. Want onzekerheid is ook heel vervelend.

Je kunt er natuurlijk ook voor kiezen om niets te doen en maar te blijven wachten en wachten en wachten tot je een ons weegt. Het is niet waarschijnlijk dat dit je kansen op een positief besluit ook maar een klein beetje vergroot. Daarom adviseer ik altijd om gewoon een kort bezwaarschrift (wegens niet tijdig beslissen) in te dienen als je de indruk hebt dat je aan het lijntje gehouden wordt. In de praktijk voel je zelf vaak heel goed aan of dit het geval is of dat er goede redenen zijn voor een kleine vertraging (vakantie, ziekte, zwangerschap enzovoort). Als je vraagt waarom het zo lang duurt dan is meestal wel duidelijk of men een smoesje gebruikt of niet.
Reageer

Hoe werkt het?

Selecteer een vraag door te klikken op de onderwerpen van de gestelde vragen, waarna het bijbehorend antwoord zichtbaar wordt samen met daaronder de reacties.

Staat uw vraag er niet bij, dan kunt u deze ingeven

Aangeboden door:


[ S&W Consultancy ]

S&W Consultancy BV
Postbus 5185
4380 KD Vlissingen

Bij klachten of misbruik kunt u mailen naar:
e-mail bouwhelp@s-w.nl

We kunnen vragen helaas niet per e-mail beantwoorden. Antwoorden worden gegeven door gebruikers van de website als u uw vraag toevoegt.

Advies|Indeling|Ontwerp


[ Emma Interieuradvies]


emma-interieuradvies.nl