Zoek binnen het forum

Zoeken naar:   
Vraag: Weigering vs vergunning onder voorwaarden
Naam: H. van Damme (datum: 27-08-2008 12:19)

Vraag: wanneer mag de gemeente overgaan op weigering van een bouwvergunning, in plaats van bouwvergunning te verlenen onder voorwaarden? (Er vanuit gaande dat alle stukken compleet zijn ingediend). Is dit wettelijk geregeld of ben je hiervoor afhankelijk van het inzicht/humeur van de behandelend ambtenaar?

Bedankt voor uw reactie.
Reageer
Re: Weigering vs vergunning onder voorwaarden
Naam:
Paul (datum: 27-08-2008 12:42)

Als alle stukken compleet zijn ingediend en er geen wettelijke weigeringsgrond is, dan moet(!) de aangevraagde bouwvergunning worden verleend (volgt uit limitatief-imparatief stelsel van de Woningwet). Wat een ambtenaar vindt is niet relevant.
Re: Weigering vs vergunning onder voorwaarden
Naam:
Joost (datum: 27-08-2008 17:11)

wat is dan een:

wettelijke weigeringsgrond...?????
Re: Weigering vs vergunning onder voorwaarden
Naam:
Leon (datum: 27-08-2008 18:22)

Ehm... bijvoorbeeld het niet (kunnen) voldoen aan zaken als het bestemmingsplan of het bouwbesluit?
Re: Weigering vs vergunning onder voorwaarden
Naam:
henk odijk , van odijk advies (datum: 27-08-2008 20:08)

Woningwet artikel 44, lid 1. Te raadplegen o.a. via www.overheid.nl onder het kopje wet- en regelgeving.
Reageer

Hoe werkt het?

Selecteer een vraag door te klikken op de onderwerpen van de gestelde vragen, waarna het bijbehorend antwoord zichtbaar wordt samen met daaronder de reacties.

Staat uw vraag er niet bij, dan kunt u deze ingeven

Aangeboden door:


[ S&W Consultancy ]

S&W Consultancy BV
Postbus 5185
4380 KD Vlissingen

Bij klachten of misbruik kunt u mailen naar:
e-mail bouwhelp@s-w.nl

We kunnen vragen helaas niet per e-mail beantwoorden. Antwoorden worden gegeven door gebruikers van de website als u uw vraag toevoegt.

Advies|Indeling|Ontwerp


[ Emma Interieuradvies]


emma-interieuradvies.nl