Zoek binnen het forum

Zoeken naar:   
Vraag: schutting en maaiveld
Naam: Erik (datum: 06-09-2002 18:43)

Situatie: twee vrijstaande huizen; ??n van de woningen met de bijbehorende tuin ligt ongeveer ??n meter hoger t.o.v. de openbare weg en de buurman. Hoe hoog mag de bewoner van het hoger gelegen huis zijn schutting maken tussen zijn tuin en die van het naastgelegen huis. Als de toegestane 1.80 wordt gemeten vanaf zijn grond (maaiveld?), betekent dit dat de schutting voor de buurman op 2.80 hoogte komt (gerekend vanaf het maaiveld van de lager gelegen woning).
Hoe zijn de voorschriften in dit soort gevallen?
Reageer
Reactie: schutting en maaiveld
Naam:
Henk Odijk , van Adviesbureau J.P. van der Weele (datum: 08-09-2002 22:52)

Zoek eens op www.rechtspraak.nl onder jurisprudentie bestuursrecht. Daar staan verschillende uitspraken over dergelijke kwesties.
Reactie: schutting en maaiveld
Naam:
Ivo Kraus , van Gemeente Roosendaal (datum: 09-09-2002 08:31)

Artikel 43 van de Woningwet geeft aan de voor een erfafscheiding niet hoger dan 2.00 m geen bouwvergunning is vereist. De hoogte van 2.00 m wordt gemeten vanaf de voet van de erfafscheiding. De hoogte aan Uw zijde is m.i. in dit geval bepalend en dus mag de erfafscheiding aan Uw zijde 2.oo m bedragen.
Reactie: schutting en maaiveld
Naam:
Henk Odijk , van Adviesbureau J.P. van der Weele (datum: 21-09-2002 22:25)

In het kader van de Woningwet moet de hoogte van een schuting worden gemeten aan de zijde waar het maaiveldniveau het hoogst is. Indien er sprake is van een oorspronkelijk gelijk niveau, dat aan ??n zijde kunstmatig is opgehoogd, dient deze ophoging buiten beschouwing te blijven. Zie de toelichting op artikel 43 WW.
Reageer

Hoe werkt het?

Selecteer een vraag door te klikken op de onderwerpen van de gestelde vragen, waarna het bijbehorend antwoord zichtbaar wordt samen met daaronder de reacties.

Staat uw vraag er niet bij, dan kunt u deze ingeven

Aangeboden door:


[ S&W Consultancy ]

S&W Consultancy BV
Postbus 5185
4380 KD Vlissingen

Bij klachten of misbruik kunt u mailen naar:
e-mail bouwhelp@s-w.nl

We kunnen vragen helaas niet per e-mail beantwoorden. Antwoorden worden gegeven door gebruikers van de website als u uw vraag toevoegt.

Advies|Indeling|Ontwerp


[ Emma Interieuradvies]


emma-interieuradvies.nl