Zoek binnen het forum

Zoeken naar:   
Vraag: fatsoensnorm buren
Naam: anita, van particulier (datum: 02-02-2008 11:12)

Wij hebben een probleem. Vorig jaar hebben we het besluit genomen dat we ons woonhuis willen vergroten.Wij zijn in eerste instantie in gesprek gegaan met onze buren (het betrefd een 2 onder 1 kap)Deze hebben aangegeven dat ze het prettig zouden vinden, dat als er een mogelijkheid was we tot op de erfgrens zouden bouwen.Dit verranderde wel iets aan onze plannen maar wilden daar wel aan meewerken.( dit betekende voor ons dat het hoofdgebouw dan op 12 meter moest uitkomen anders mocht dit niet) Vervolgens hebben wij een schetsplan laten maken en natuurlijk weer naar de buren met de tekening. Deze wilden echter dat er een aantal wijzigingen doorgevoerd zouden worden Dakterras weg deuren boven weg ramen dichter bij elkaar, prima doen we.
Vervolgens weer naar de architect en de wijzigingen doorgevoerd. Nu echter dat we in alle punten meegegaan zijn met de buren en de bouwaanvraag ingediend is heeft mijn buurman weer iets nieuws ondekt en wil nu ineens het hoofdgebouw laten verkleinen. Hij verliest direct daglicht omdat er een muur komt die 4 meter lang is en 2 meter hoog dan komt er nog een dak van 30 graden op er moet dus vrijsteliing worden verleend. Nu is mijn vraag in hoeverre telt een dakkoepel mee in het verlies van direct zonlicht(ik moet hierbij vermelden dat onze buurman alles illegaal gebouwd heeft maar dat het door de gemeente gelegaliseerd is nog voordat wij er kwamen wonen en dat zijn schuur op een lengte van 5 meter bij 1 meter op onze grond staat)hij heeft aan de voorzijde van zijn keuken ruim 9 vierkante meter raam + zijn dakkoepel, zijn huis ligt op het zuiden.Wat kunnen we nu nog? Het enige wat hij doet is ons op kosten jagen en hij weigerd na gemaakte afspraken ook maar iets op papier te zetten. Verder wil de gemeente wel meewerken maar kan ons geen toezeggingen doen dat is ook begrijpelijk. Hoe sterk staan wij? Wie weet wat we moeten doen hij gaat bezwaar aantekenen moeten we nu weer toe gaan geven ik begrijp dat er in zo'n situaties water bij de wijn gedaan moet worden maar dan wel van 2 kanten neem ik aan. Help
Reageer
Re: fatsoensnorm buren
Naam:
pino (datum: 04-02-2008 13:16)

Besprek e.a eerst eens met u architect.
Als u binnen het bestemmingspan blijft en op u eigen grond bouwt blijft er niets heel van de bezwaren van u buurman.
Verder zijn de bezwaren toch nog toe informeel
ik adviseer u e.a gewoon in te dienen bij de gemeente en na het verkrijgen van de vergunning niet te beginnen voordat het bezwaar termijn is verstreken.

Re: fatsoensnorm buren
Naam:
anita , van particulier (datum: 05-02-2008 18:58)

Dank u voor u reactie maar het blijkt dat om te kunnen bouwen vrijstelling moet worden verleend volgens art.19 lid3. bestemmingsplan zegt 9.5 meter ons bouwplan is 12 meter, de gemeente wil wel meewerken maar er zal bezwaar aangetekend worden. Op de punten die ons bekend zijn.
Re: fatsoensnorm buren
Naam:
pino (datum: 07-02-2008 11:36)

Dat er bezwaar wordt gemaakt wil nog niet zeggen dat u plan geen doorgang kan vinden.
De gemeente zal bezwaren wel in behandeling nemen en tot een uitspraak komen.

Uit u verhaal blijkt dat verder overleg waarschijnlijk weinig zin heeft
U moet dus een afweging meken of het plan moet worden doorgezet
En zo ja de aanvraag gewoon indienen


Re: fatsoensnorm buren
Naam:
anita (datum: 09-02-2008 16:06)

De aanvraag is ingediend we vinden niet dat we hiermee iets illegaals doen.
Als we het niet mogen bouwen dan is het maar zo.
We kunnen nog altijd bekijken wat dan wel mogelijk is. Gesprekken met de buurman hebben geen nut meer dus dat is dan wel jammer, maar wij moeten wonen in dit huis en alle kosten dragen voor de verbouwing. In ieder geval bedankt voor U reacties en hoe het afloopt dat laat ik zeker nog even weten.Het kan lang duren maar net zo goed als dat een buurman rechten heeft hebben wij die ook net zoals elke nederlander.
Reageer

Hoe werkt het?

Selecteer een vraag door te klikken op de onderwerpen van de gestelde vragen, waarna het bijbehorend antwoord zichtbaar wordt samen met daaronder de reacties.

Staat uw vraag er niet bij, dan kunt u deze ingeven

Aangeboden door:


[ S&W Consultancy ]

S&W Consultancy BV
Postbus 5185
4380 KD Vlissingen

Bij klachten of misbruik kunt u mailen naar:
e-mail bouwhelp@s-w.nl

We kunnen vragen helaas niet per e-mail beantwoorden. Antwoorden worden gegeven door gebruikers van de website als u uw vraag toevoegt.

Advies|Indeling|Ontwerp


[ Emma Interieuradvies]


emma-interieuradvies.nl