Zoek binnen het forum

Zoeken naar:   
Vraag: Aangeven op vergunningstekening brandwerendheid
Naam: paul (datum: 14-11-2007 18:00)

Ik heb een vraag m.b.t. aangeven brandwerend op een tekening die ingediend is voor vergunningaanvraag.
een gebouw heeft twee compartimenten met elk een muur op plaats van scheiding, het 1e comp is 12 mtr hoog en het 2e comp is 4 mtr hoog. de stippellijn met WBDBO staat in het 1e comp welke muur moet nu volgens de aanvraag vergunning voldoen aan de brandwerendheid? er zit nog al een groot verschil in de hoogte.
vraag; is stippellijn bepalend voor WBDBO of heeft dit geen officeeele status
Reageer
Re: Aangeven op vergunningstekening brandwerendheid
Naam:
J. Bolte , van Yacht (datum: 15-11-2007 09:51)

WBDBO is de 'brandwerendheid' tussen ruimtes, dus de hele constructie moet de WBDBO garanderen, vanuit beide zijdes ook. Dit houdt ook in dat wanneer bijv. de staalconstructie het enkelzijdig begeeft, de muur moet blijven staan om de WBDBO te blijven garanderen.

Het gaat over brandDOORSLAG (Door de constructie) en brandOVERSLAG (door de lucht) Let er dus bij het hoogteverschil tussen de hallen op dat de WBDBO hier ook moet worden doorgezet in of het dak of de wand.
Re: Aangeven op vergunningstekening brandwerendheid
Naam:
paul (datum: 15-11-2007 13:04)

Bedankt tot zover, begrijp ik goed dat bij 2 comp met ieder een eigen muur het niet uitmaakt waar de stippellijn in de vergunning staat, beide muren moeten voldoen aan de opgegeven WBDBO eis ongeacht het hoogte verschil?
en waar kan ik dit in de regelgeving terug vinden?


Re: Aangeven op vergunningstekening brandwerendheid
Naam:
J. Bolte , van Yacht (datum: 15-11-2007 14:24)

Lees de NEN 6068 erop na. de term WBDBO slaat op een traject, niet op een constructie. Van punt A in ruimte 1 naar punt B in ruimte 2 moet er 30 minuten weerstand zijn. Je hebt natuurlijk verschillende trajecten (binnendoor, buitenom), je moet ze allemaal bepalen en dan met de minst gunstige rekening houden.
Reageer

Hoe werkt het?

Selecteer een vraag door te klikken op de onderwerpen van de gestelde vragen, waarna het bijbehorend antwoord zichtbaar wordt samen met daaronder de reacties.

Staat uw vraag er niet bij, dan kunt u deze ingeven

Aangeboden door:


[ S&W Consultancy ]

S&W Consultancy BV
Postbus 5185
4380 KD Vlissingen

Bij klachten of misbruik kunt u mailen naar:
e-mail bouwhelp@s-w.nl

We kunnen vragen helaas niet per e-mail beantwoorden. Antwoorden worden gegeven door gebruikers van de website als u uw vraag toevoegt.

Advies|Indeling|Ontwerp


[ Emma Interieuradvies]


emma-interieuradvies.nl