Zoek binnen het forum

Zoeken naar:   
Vraag: onbenoemde ruimte of verkeersruimte?
Naam: Roland (datum: 31-05-2007 20:10)

Hallo allemaal. Ben nieuw op dit forum dus zal me even snel voorstellen. Mijn naam is Roland ik woon Overijssel en ik ben al enige tijd bezig om mijn huis te verbouwen; een bovenwoonhuis met twee verdiepingen uit 1884.
Ik zal even mijn vraag inleiden.
Mijn huis is voorzien van een riante zolder die ik tot woonruimte heb laten verbouwen. Echter de gemeente zegt dat de zolder een onbenoemde ruimte is en ik eerst een vergunning met woonbestemming moet aanvragen. Echter, in 1927 is er een bouwvergunning verleend voor het maken van een slaapkamer op deze zolderverdieping. Deze slaapkamer valt dus onder verblijfsruimte. Nu moet ik om van mijn trap naar de slaapkamer te komen de rest van de (open) zolder doorkruisen. Is deze ruimte nu een onbenoemde ruimte, verkeerruimte of een verkeersroute?
Ben erg benieuwd naar jullie reactie.

met vriendelijke groet,

Roland
Reageer
Re: onbenoemde ruimte of verkeersruimte
Naam:
J. Bolte , van Yacht (datum: 01-06-2007 09:30)

Je moet het gebruik los zien van de terminologie van het bouwbesluit. Het gebruik van het hele gebouw is gewoon 'woning', en dat geldt voor alle ruimtes binnen dat gebouw, ook de onbenoemde. Het is dus niet zo dat je voor het wijzingen van de ruimtefunctie binnen de bestemming wonen een vrijstelling ofzo nodig hebt.

WAt de bouwvergunning betreft: Je zou moeten kijken in hoeverre die zolder voldoet aan de eisen voor bestaande bouw, zoals die in het bouwbesluit worden genoemd. Deze eisen zijn het absolute bodemniveau in NL, wanneer je hieraan niet kunt voldoen moet je aanpassingen gaan doen. Het kan zijn dat deze AANPASSINGEN vergunningsplichtig zijn, dat moet je even nakijken.

Over het algemeen gaat het dan over constructieve wijzigingen, het aanbrengen van ventilatie/daglichtvoorzieningen etc., de wat ingrijpendere zaken.

Wanneer je alleen maar ondergeschikte dingetjes hoeft te veranderen, heb je dus GEEN vergunning nodig. Wanneer je erachter komt dat je wel een vergunning nodig hebt, is het nog belangrijk te weten of dit een lichte of reguliere aanvraag moet zijn. De lichte worden slechts op technisch gebied slechts constructief getoetst...

Het voldoen aan het bouwbesluit is overigens je eigen verantwoordelijkheid.
Re: onbenoemde ruimte of verkeersruimte
Naam:
Roland (datum: 07-06-2007 09:40)

De terminalogie heeft te maken met de latere aanpassingen. Wat ik ondertussen begrepen heb is dat het overgelbeven stuk zolder verkeersruimte is geworden. Belangrijk is nu voor mij om erachter te komen of ik reeds geplaatste oude dakramen nu moet vervangen voor 60 min. brandwerende ramen die niet open kunnen. De Gemeente stelde dat deze vervangen dienen te worden aangezien het van onbenoemde ruimten een woonbestemming gaat krijgen. Daarmee zou het moeten voldoen aan het bouwbesluit 2003. Bij overgang van verkeersruimte naar woonfunctie zou dat volgensmij niet hoeven. Klopt dat?

mvg,

Roland Koster
Reageer

Hoe werkt het?

Selecteer een vraag door te klikken op de onderwerpen van de gestelde vragen, waarna het bijbehorend antwoord zichtbaar wordt samen met daaronder de reacties.

Staat uw vraag er niet bij, dan kunt u deze ingeven

Aangeboden door:


[ S&W Consultancy ]

S&W Consultancy BV
Postbus 5185
4380 KD Vlissingen

Bij klachten of misbruik kunt u mailen naar:
e-mail bouwhelp@s-w.nl

We kunnen vragen helaas niet per e-mail beantwoorden. Antwoorden worden gegeven door gebruikers van de website als u uw vraag toevoegt.

Advies|Indeling|Ontwerp


[ Emma Interieuradvies]


emma-interieuradvies.nl