Zoek binnen het forum

Zoeken naar:   
Vraag: Ventilatie binnen 1 ruimte
Naam: JD (datum: 07-05-2007 18:55)

Momenteel bezig met een ventilatieberekening voor een woning. In de woonkamer (26m2) is een ventilatie benodigd van (26x0.9) 23.4dm3/s. In de kamer zit maar 1 toegangsdeur, en om alles via deze deur (850mm) af te voeren zou betekenen dat er een kier van 33mm onder de deur ontstaat. Vraag is nu; je voert lucht via het raam in, mag je dit via een ander raam ook weer naar buiten brengen?
Reageer
Re: Ventilatie binnen 1 ruimte
Naam:
klaas (datum: 08-05-2007 13:14)

normaal gesproken voer je het grootste deel af via de MV en heb je overstroom openingen via een spleet onder de deur.
Re: Ventilatie binnen 1 ruimte
Naam:
Richard Bluemink (datum: 08-05-2007 13:38)

Als je kijkt in de NEN praktijkgids ventilatie dan zie je dat opdekdeuren een grotere 'doorlaat' hebben en dat je dan aan een spleet van 2 cm voldoende hebt. Toe en afvoer door kozijnen kan in principe alleen maar bij dwarsventilatie.
Re: Ventilatie binnen 1 ruimte
Naam:
GD (datum: 09-05-2007 08:25)

En wat wordt dan verstaan onder dwarsventilatie, is dat het tegenoverliggende raam en moet de ventilatie opening dan ook op een bepaalde hoogte zitten?
Re: Ventilatie binnen 1 ruimte
Naam:
Richard Bluemink (datum: 09-05-2007 12:42)

Ik denk dat je de oplossing voor het vraagstuk niet op dit forum moet zoeken.
Voor een paar euro koop je de norm en npr, maar je kunt er natuurlijk ook een adviseur naar laten kijken.
Dat laatste is waarschijnlijk sneller en zeker goedkoper.
Zoals ik de vraag gelezen heb, zou ik de oplossing zoeken in 'overstroom' naar de verkeersruimte en niet in dwarsventilatie.
Reageer

Hoe werkt het?

Selecteer een vraag door te klikken op de onderwerpen van de gestelde vragen, waarna het bijbehorend antwoord zichtbaar wordt samen met daaronder de reacties.

Staat uw vraag er niet bij, dan kunt u deze ingeven

Aangeboden door:


[ S&W Consultancy ]

S&W Consultancy BV
Postbus 5185
4380 KD Vlissingen

Bij klachten of misbruik kunt u mailen naar:
e-mail bouwhelp@s-w.nl

We kunnen vragen helaas niet per e-mail beantwoorden. Antwoorden worden gegeven door gebruikers van de website als u uw vraag toevoegt.

Advies|Indeling|Ontwerp


[ Emma Interieuradvies]


emma-interieuradvies.nl