Zoek binnen het forum

Zoeken naar:   
Vraag: Goothoogte bestemmingsplan
Naam: k. koezen, van Architecten Wouda & van der Schaaf (datum: 06-02-2007 12:16)

Wie kan me uitleggen hoe het nu precies met goothoogtes zit. We hebben een plan terug gekregen, met als commentaar dat de trapgevels verschillende goothoogtes hebben die hoger zijn dan voorgeschreven in het bestemmingsplan. deze trapgevels zijn kopgevels, die horizontale stukken kunnen toch niet als goothoogte beschouwd worden?
Vervolgens de goothoogte van een dakkapel, de gevel op de verdieping eronder loopt in deze dakkapel door en wordt dus ook beschouwd als een gevel met een dak en dus een goot. ook deze goothoogte is dus te hoog.
Wanneer kan iets wel als goothoogte beschouwd worden, en wanneer niet?

alvast bedankt
Reageer
Re: Goothoogte bestemmingsplan
Naam:
J. Bolte , van Yacht (datum: 06-02-2007 14:32)

kijk wat er in het bestemmingsplan staat, art. 1 of 2, de begripsomschrijvingen. Vaak wordt goothoogte omschreven als 'het snijpunt van elk dakvlak met een daaronder gelegen gevelvlak.'

wanneer dit zo in het bestemmingsplan staat, is de vraag of je dit als gemeente op een trapgevel toe moet passen... ik vind het zelf nogal vergezocht, dit is meer iets voor welstand in mijn beleving.

De gemeente zou eerst maar eens aan moeten tonen dat het horizontale gedeelte van de trap als 'dakvlak' beschouwd mag worden. Wanneer ze dit niet kunnen (het is tenslotte onderdeel van de gevel, of een muurafdekking ofzo) houdt hun redenatie ook geen stand.
Reageer

Hoe werkt het?

Selecteer een vraag door te klikken op de onderwerpen van de gestelde vragen, waarna het bijbehorend antwoord zichtbaar wordt samen met daaronder de reacties.

Staat uw vraag er niet bij, dan kunt u deze ingeven

Aangeboden door:


[ S&W Consultancy ]

S&W Consultancy BV
Postbus 5185
4380 KD Vlissingen

Bij klachten of misbruik kunt u mailen naar:
e-mail bouwhelp@s-w.nl

We kunnen vragen helaas niet per e-mail beantwoorden. Antwoorden worden gegeven door gebruikers van de website als u uw vraag toevoegt.

Advies|Indeling|Ontwerp


[ Emma Interieuradvies]


emma-interieuradvies.nl