Zoek binnen het forum

Zoeken naar:   
Vraag: rooilijn en erker
Naam: Tom Dohmen, van n.v.t. (datum: 16-08-2006 12:10)

Ik heb een plan bij mijn gemeente liggen voor het bouwen van een (vrijstaande) woning, waarbij ik de voorgevel op de rooilijn heb getekend en de erker eroverheen (kleiner dan 6m2). Zelf dacht ik dat dit juist de bedoeling is. Echter, de gemeente zegt nu dat dit niet mag en de erker op de rooilijn moet liggen en de voorgevel naar achteren! Hoe vreemd, maar gemeentes zijn nu eenmaal eigenwijs.
Wie kan mij helpen waar ik de juiste regelgeving kan terugvinden?
Reageer
Re: rooilijn en erker
Naam:
John (datum: 16-08-2006 12:42)

Ik zou toch nog eens bij de gemeente navragen, wellicht een andere ambtenaar dan maar. Mij lijkt dat de voorgevel op de rooilijn komt te liggen, dat is namelijk de hoofdmassa (ook visueel straatbeeld) erker is ondergeschikt aan de hoofdmassa (voorgevel) daarom denk ik dat der erker voor de rooilijn mag komen.
Maar ja, je hebt gelijk als je zegt gemeente A zegt dit, gemeente B zegt dat, los dat maar eens op, succes.
Re: rooilijn en erker
Naam:
Bas , van bwt (datum: 16-08-2006 12:42)

in het geldend bestemmingsplan wordt geregeld waar u wat mag bouwen. dit kan per straat / wijk en dus ook per gemeente verschillen.

misschien is er ook een vrijstellingsmogelijkheid opgenomen in het bestemmingsplan om een erker voor de voorgevellijn te bouwen?
Reageer

Hoe werkt het?

Selecteer een vraag door te klikken op de onderwerpen van de gestelde vragen, waarna het bijbehorend antwoord zichtbaar wordt samen met daaronder de reacties.

Staat uw vraag er niet bij, dan kunt u deze ingeven

Aangeboden door:


[ S&W Consultancy ]

S&W Consultancy BV
Postbus 5185
4380 KD Vlissingen

Bij klachten of misbruik kunt u mailen naar:
e-mail bouwhelp@s-w.nl

We kunnen vragen helaas niet per e-mail beantwoorden. Antwoorden worden gegeven door gebruikers van de website als u uw vraag toevoegt.

Advies|Indeling|Ontwerp


[ Emma Interieuradvies]


emma-interieuradvies.nl