Zoek binnen het forum

Zoeken naar:   
Vraag: Dakvoet
Naam: Wim (datum: 24-07-2006 21:44)

Wat moet ik verstaan onder de term dakvoet. Wij hebben een schuin dak met op een deel van het huis (1/3) een dakopbouw die opgetrokken is uit de gevel. Nu heb ik toestemming gekregen om de dakopbouw te verbreden zodat de andere slaapkamer meer ruimte krijgt. Deze dakopbouw wordt doorgetrokken tot 50 cm van de muur van ons huis en die van de buren (rijtjeshuis). Vervolgens willen wij op zolder een dakkapel plaatsen maar is niet duidelijk wat de dakvoet is, is dit de bovenkant van de dakopbouw of de onderkant van de 50 cm die overblijft na het plaatsen van de dakopbouw?
Reageer
Re: Dakvoet
Naam:
J. Bolte , van Yacht (datum: 09-08-2006 16:27)

de dakvoet is de visuele onderzijde van het dak, de goot in de meeste gevallen.

Wanneer er in de ergens staat dat er 'vanaf de dakvoet' wordt gemeten, bedoelt met de verticale afstand tussen onderkant dak en ondekant dakkapel.

Een dakkapel heeft een afstand van 0,5 tot 1 meter vanaf de dakvoet. Wanneer de kapel dichter dan die 0,5 mtr. in de buurt van de dakvoet komt wordt het gezien als een dakopbouw, en wordt automatisch regulier vergunningsplichtig. De gemeente kan u vragen dit zo aan te passen dat het weer als dakkapel kan worden gezien.
Reageer

Hoe werkt het?

Selecteer een vraag door te klikken op de onderwerpen van de gestelde vragen, waarna het bijbehorend antwoord zichtbaar wordt samen met daaronder de reacties.

Staat uw vraag er niet bij, dan kunt u deze ingeven

Aangeboden door:


[ S&W Consultancy ]

S&W Consultancy BV
Postbus 5185
4380 KD Vlissingen

Bij klachten of misbruik kunt u mailen naar:
e-mail bouwhelp@s-w.nl

We kunnen vragen helaas niet per e-mail beantwoorden. Antwoorden worden gegeven door gebruikers van de website als u uw vraag toevoegt.

Advies|Indeling|Ontwerp


[ Emma Interieuradvies]


emma-interieuradvies.nl