Zoek binnen het forum

Zoeken naar:   
Vraag: Tijdelijke vrijstelling?
Naam: Noah (datum: 14-07-2006 17:27)

Ik bedoel nadrukkelijk niet artikel 17 WRO (dat is inderdaad bij uitstek een tijdelijke vrijstelling).

Mijn vraag betreft het volgende:

Kan een vrijstelling tijdelijk worden verleend? Ik denk daarbij aan artikel 19, lid 3, WRO (bijvoorbeeld puur voor het gebruik , artikel 20 BR) sub e) of zelfs aan artikel 19, lid 1, WRO die gevolgd wordt door een bouwvergunning.

is het mogelijk aan deze vrijstelling(en) een termijn te verbinden?

Wie kan mij daarvoor verwijzen naar informatie en/of jurisprudentie?

Bij voorbaat hartelijk bedankt

groet

Noah
Reageer
Re: Tijdelijke vrijstelling
Naam:
J. Bolte , van Yacht (datum: 18-07-2006 13:53)

Met een art. 19 is dat niet mogelijk, die blijft geldig totdat de omstandigheden (lees: het bestemmingsplan) veranderen. De vrijstelling wordt op perceel afgegeven.

Wanneer je een tijdelijke oplossing zoekt kan het ook nog het overwegen waard zijn te proberen een tijdelijke bestemming conform art. 12 WRO op te laten leggen. Een bouwvergunning welke op grond van die vrijstelling wordt verleend neemt automatisch de duur aan van die bestemming.
Re: Tijdelijke vrijstelling
Naam:
L. van der Tol , van Gemeente Twenterand (datum: 20-07-2006 08:28)


De ABRvS heeft in haar uitspraak van 17 december 2003 (nr. 200303671/1) aanvaardbaar geacht dat voor tijdelijke afwijkingen van het bestemmingsplan een vrijstelling ex art. 19 lid 2 WRO wordt verleend, mits aan de vrijstelling voorwaarden omtrent de 'instandhoudingstermijn' worden verbonden (naar ik aanneem is die constructie dan ook toegestaan indien het een vrijstelling ex art. 19 lid 1 WRO zou betreffen). Mijns inziens kan met kracht
van argumenten worden gesteld dat zulks evenzogoed leidt tot een doorkruising van de regeling die de WRO ten aanzien van tijdelijke afwijkingen van het bestemmingsplan kent. Ik ben daarom benieuwd of de Afdeling haar standpunt uit de uitspraak van 17 december 2003 op enig moment herhaalt. Naar mijn mening zou dat vanwege het bestaan van art. 17 WRO niet het geval moeten zijn.

Maar goed gelet op het bovenstaande bestaat er dus een mogelijkheid.
Reageer

Hoe werkt het?

Selecteer een vraag door te klikken op de onderwerpen van de gestelde vragen, waarna het bijbehorend antwoord zichtbaar wordt samen met daaronder de reacties.

Staat uw vraag er niet bij, dan kunt u deze ingeven

Aangeboden door:


[ S&W Consultancy ]

S&W Consultancy BV
Postbus 5185
4380 KD Vlissingen

Bij klachten of misbruik kunt u mailen naar:
e-mail bouwhelp@s-w.nl

We kunnen vragen helaas niet per e-mail beantwoorden. Antwoorden worden gegeven door gebruikers van de website als u uw vraag toevoegt.

Advies|Indeling|Ontwerp


[ Emma Interieuradvies]


emma-interieuradvies.nl