Zoek binnen het forum

Zoeken naar:   
Vraag: schilderen buitenmuur
Naam: Annet (datum: 14-04-2006 14:22)

Ik wil graag het onderste gedeelte van een buitenmuur beschilderen met betonverf. Momenteel wordt de muur erg nat als het regent. Heeft het nadelige gevolgen voor de muur (of spouw of binnenmuur) als ik hem ga schilderen omdat het vocht er dan niet meer uit kan wasemen of maakt dat niet uit?
Reageer
Re: schilderen buitenmuur
Naam:
evik (datum: 14-04-2006 14:52)

Zolang je niet de hele muur schildert kan de muur door het overige gedeelte wasemen.
Denk anders eens aan een open kop met een muisrooster ter ventilatie van de spouw (let wel op inregenen aangezien dat uw probleem is)
Re: schilderen buitenmuur
Naam:
Jack , van SA (datum: 14-04-2006 16:56)

Laat je door een schilder informeren wat voor verf je het beste kunt nemen (bijv. dampdoorlatend)?.

Voor spouwventilatie kun je trouwens ook kiezen voor een aantal open stootvoegen i.p.v. een rooster t.p.v. de kop van een steen.
Re: schilderen buitenmuur
Naam:
evik (datum: 14-04-2006 17:05)

Dat kan Jack, maar als dan water in je voeg loopt, dan wordt je steen evengoed weer nat. Bij een rooster niet omdat die vaak ingemetseld zijn.
Re: schilderen buitenmuur
Naam:
Jack , van SA (datum: 19-04-2006 11:07)

Wordt het onderste gedeelte van de muur veel natter dan normaal?

Misschien is er wel iets anders aan de hand, waardoor deze muur veel of langer vocht vasthoudt;
- isolatie die tegen buitenblad hangt;
- veel valspecie o.i.d. in de spouw;

Juist dan lijkt het me niet wenselijk het onderste deel van de muur aan de buitenzijde van een "dichte" verflaag te voorzien. Het vocht blijft dan alleen nog langer in de muur (met kans op doorslaan naar binnen). Als de muur schildert dan moet je dat doen om esthische redenen, en niet met de bedoeling dat er geen vocht meer in de muur komt. Dat vocht komt er toch wel, juist van bovenaf trekt dat naar beneden en daar moet het er dus uitkunnen (aan de buitenkant)!
Reageer

Hoe werkt het?

Selecteer een vraag door te klikken op de onderwerpen van de gestelde vragen, waarna het bijbehorend antwoord zichtbaar wordt samen met daaronder de reacties.

Staat uw vraag er niet bij, dan kunt u deze ingeven

Aangeboden door:


[ S&W Consultancy ]

S&W Consultancy BV
Postbus 5185
4380 KD Vlissingen

Bij klachten of misbruik kunt u mailen naar:
e-mail bouwhelp@s-w.nl

We kunnen vragen helaas niet per e-mail beantwoorden. Antwoorden worden gegeven door gebruikers van de website als u uw vraag toevoegt.

Advies|Indeling|Ontwerp


[ Emma Interieuradvies]


emma-interieuradvies.nl