Zoek binnen het forum

Zoeken naar:   
Vraag: heeft een bezwaarschrift tegen uitbouw van buren in onze situatie zin?
Naam: leonoor (datum: 01-04-2006 22:14)

L.S.,
In het bestemmingsplan van onze woningen is een uitbouw van 3 meter toegestaan. Omdat onze buren vanaf de bouw al anderhalve meter over een gedeelte van de breedte (totaal circa 8,5 meter) hebben uitgebouwd, mogen zij nu over het nog niet uitgebouwde gedeelte een stuk van 4,5 meter aanbouwen. Deze aanbouw grenst direct aan onze tuin, die gelegen is op het Noordoosten. Onze buren wonen ten Oosten van ons, dus deze lange en hoge muur gaat heel veel licht wegnemen ins onze tuin en onze woonkamer.
Wat kunnen wij tegen deze situatie doen?
Reageer
Re: heeft een bezwaarschrift tegen uitbouw van buren in onze situatie zin
Naam:
Bas , van bwt (datum: 02-04-2006 12:17)

een bezwaarschrift kun je indienen binnen 6 weken nadat een bouwvergunning is verleend (informeer bij de gemeente). indien vrijstelling van het bestemmingsplan is vereist is er eerst nog een mogelijkheid om een zienswijze naar voren te brengen. deze procedure moet de gemeente plaatsen in het huis- aan huisblad.

kijk eerst nog eens in het bestemmingsplan, het is niet per definitie zo dat een al met de bouw gerealiseerde aanbouw niet wordt meegerekend bij een nieuwe uitbouw (bij de meeste bestemmingsplannen moeten reeds gerealiseerde aan- en uitbouwen -bijgebouwen- worden meegerekend). het totaal, bestaand + nieuwe oppervlakte aan bijgebouwen moet voldoen aan het bestemmingsplan.
Re: heeft een bezwaarschrift tegen uitbouw van buren in onze situatie zin
Naam:
Bas , van bwt (datum: 02-04-2006 12:18)

het beste is natuurlijk om met de buren te overlegge, om tot een goede oplossing te komen.
Re: heeft een bezwaarschrift tegen uitbouw van buren in onze situatie zin
Naam:
J. Bolte , van Yacht (datum: 03-04-2006 09:06)

Wanneer de buren volgens bestemmingsplan bouwen is de kans erg klein dat je bezwaar gegrond wordt verklaard. Ten slotte heeft elke woning in dat blok dezelfde mogelijkheden, en heeft de gemeente bij het opstellen van het bestemmingsplan al overwogen of het verlies van direct zonlicht opweegt tegen het vergrote woongenot.

U zegt zelf al dat uw tuin op het NO ligt, dat maakt uw zaak niet veel sterker, want op dat moment hebt u alleen 's ochtends even zon (bijna strijklicht) op de achtergevel. Wat er niet is kun je ook niet wegnemen.

Zie het positief, zie de mogelijkheden. U kunt ook met weinig moeite een gelijksoortige uitbouw realiseren, en zo uw woning vergroten en het vermoedde lichtprobleem opheffen.

J.
Reageer

Hoe werkt het?

Selecteer een vraag door te klikken op de onderwerpen van de gestelde vragen, waarna het bijbehorend antwoord zichtbaar wordt samen met daaronder de reacties.

Staat uw vraag er niet bij, dan kunt u deze ingeven

Aangeboden door:


[ S&W Consultancy ]

S&W Consultancy BV
Postbus 5185
4380 KD Vlissingen

Bij klachten of misbruik kunt u mailen naar:
e-mail bouwhelp@s-w.nl

We kunnen vragen helaas niet per e-mail beantwoorden. Antwoorden worden gegeven door gebruikers van de website als u uw vraag toevoegt.

Advies|Indeling|Ontwerp


[ Emma Interieuradvies]


emma-interieuradvies.nl