Zoek binnen het forum

Zoeken naar:   
Vraag: brandvoorplantingsklasse
Naam: vandenberg, van - (datum: 28-03-2006 16:23)

ik heb twee vragen:
1. is het zo dat bij nieuwbouw woningbouw altijd minimaal klasse 4 moet worden toegepast als gevelbekleding? Dat het daar dus altijd in ALLE gevallen aan moet voldoen? (en afhankelijk van de hoogte eventueel nog zwaardere klasses)
2. ik wil graag 19 mm dik modiwood (gemodificeerd hout) toepassen als gevelbekleding. Dit dient aan brandvoortplantingsklasse 4 te voldoen. Nu is het zo dat ik een TNO certificaat heb waarin getest is dat 21 mm dik (2mm dikker dus)voldoet aan deze eis. Echter, de architect wil echter graag 19 mm gebruiken. Is het op een of andere manier te stellen dat daarmee ook wordt voldaan (op basis van materiaaleigenschappen bijvoorbeeld) of is dit niet te zeggen en is dit alleen aan te tonen door praktijkonderzoek door TNO of een andere organisatie?

Graag jullie reacties.
Reageer
Re: brandvoorplantingsklasse
Naam:
Jack , van SA (datum: 28-03-2006 17:26)

ad 1) Volgens mij inderdaad altijd minimaal klasse 4. Zwaardere klasse is niet alleen afhankelijk van hoogte, maar ook van status aangrenzende ruimte (bijv. rookvrije vluchtroute). Zie ook Bouwbesluit art. 2.93 en tabel 2.91

ad 2) Hieromtrent kun je het beste contact opnemen met TNO. Wellicht zijn er testrapporten van andere diktes, of kunnen zij aangeven hoe hiermee bij andere diktes mag worden omgegaan.
Reageer

Hoe werkt het?

Selecteer een vraag door te klikken op de onderwerpen van de gestelde vragen, waarna het bijbehorend antwoord zichtbaar wordt samen met daaronder de reacties.

Staat uw vraag er niet bij, dan kunt u deze ingeven

Aangeboden door:


[ S&W Consultancy ]

S&W Consultancy BV
Postbus 5185
4380 KD Vlissingen

Bij klachten of misbruik kunt u mailen naar:
e-mail bouwhelp@s-w.nl

We kunnen vragen helaas niet per e-mail beantwoorden. Antwoorden worden gegeven door gebruikers van de website als u uw vraag toevoegt.

Advies|Indeling|Ontwerp


[ Emma Interieuradvies]


emma-interieuradvies.nl