Zoek binnen het forum

Zoeken naar:   
Vraag: Uitbouw buren over gehele lengte onze tuin!
Naam: MarkH (datum: 20-02-2006 13:47)

Hallo,

Wij wonen sinds kort in een nieuwbouwwijk in een rijtjeshuis en gisteren wilden we met onze buren gaan overleggen over de mogelijkheid om gezamenlijk een erfafscheiding te plaatsen.

Toen werden wij ge?nformeerd dat zij een aanvraag voor een bouwvergunning verstuurd hadden voor een uitbouw over de hele lengte van onze tuin (ca. 6 meter lang). De hoogte van de uitbouw is ongeveerd 2,80 meter. en de uitbouw komt op de zuidkant van onze tuin te staan.

Iedereen begrijpt ons probleem denk ik wel (minder daglicht, waardevermindering huis). Nu hebben we echter geen flauw idee wat we hier nu het beste aan kunnen doen, welke stappen we moeten ondernemen, wat de mogelijkheden zijn, etc.

Misschien heeft iemand soortgelijke ervaring en willen jullie deze met ons delen.

Alvast bedankt

M&M

Reageer
Re: Uitbouw buren over gehele lengte onze tuin!
Naam:
Henny , van Piller (datum: 20-02-2006 14:18)

Volgens mij moet deze aanvraag gemeld worden in een huis aan huis blad. U heeft dan 6 a 8 weken de tijd om te reageren. Dan kunt u (en moet) u bezwaar maken. Een goede reden kan inderdaad de schaduwwerking zijn.

De gemeente zal naar uw bezwaren luisteren. Indien ze toch van mening is de bouwvergunning af te geven dan kunt u daar bezwaar tegen in brengen bij de rechtbank.

U hoeft dit dus niet zonder meer te accepteren.
Re: Uitbouw buren over gehele lengte onze tuin!
Naam:
R. van der Linden , van Gemeente Almelo (datum: 20-02-2006 15:13)

Henny bedoelt het vast wel goed, maar tegen het indienen van een bouwaanvraag kunt u geen bezwaar instellen. Tegen een beschikking van B&W kan dit wel. Dus even de publikatie van de beschikking in de gaten houden en bezwaar maken.
Ter voorkoming dat uw buren toch gaan bouwen in de tussentijd, kunt u een voorlopige voorziening aanvragen bij de rechtbank.
Maar vergeet niet dat uw buren zelfs vergunningvrij een bouwwerk op de erfscheiding kunnen bouwen van 10 m2 (bijvoorbeeld 6x1,5 m)met een hoogte van maximaal 3 meter. Bent u met 2,8 meter nog behoorlijk goed af.
Succes met uw verzet
Re: Uitbouw buren over gehele lengte onze tuin!
Naam:
Patrick , van Gemeente (datum: 20-02-2006 15:29)

Als de aanvraag binnen het bestemmingsplan past wordt het erg moeilijk bezwaar te maken. Past de aanvraag niet in het bestemmingsplan maar wil de gemeente meewerken middels een vrijstelling moet de gemeente de aanvraag extra publiceren (voordat de bouwvergunning verleend kan worden) zodat u het bouwplan gedurende 6 weken in kan zien en zienswijzen in kan dienen tegen het voornemen van de gemeente om de bouwvergunning te verlenen.
Het beste is nu al te bellen met de gemeente en te informeren bij de behandelende ambtenaar naar uw rechten en mogelijkheden om zienswijzen of bezwaar te maken
Re: Uitbouw buren over gehele lengte onze tuin!
Naam:
Jack , van SA (datum: 20-02-2006 15:45)

Uit eerdere reacties moge blijken dat de buren wellicht bouwvergunning krijgen (mits e.e.a. past in bestemmingsplan, o.a. max. bebouwd oppervlak).

Anderzijds was het toch al de bedoeling er iets te plaatsen, alleen waarschijnlijk minder hoog. Dit zal er echter was massiever uit komen te zien dan u in gedachten had. V.w.b. extra belemmering daglicht valt dit rekenkundig (volgens NEN)wel mee. Beplanting levert vaak nog meer belemmering.
Re: Uitbouw buren over gehele lengte onze tuin!
Naam:
A.A.M. Kuijken (datum: 20-02-2006 19:54)

Eventueel kent het bestemmingsplan een nadere eisenregeling. Ook al past het bouwplan binnen het bestemmingsplan dan moet b en w toch de afweging maken of zij, gezien de mogelijkheid van een onevenredige en mitsdien onaanvaardbare schaduwwerking, een nadere eis aan de bouwvergunning verbinden bijvoorbeeld voor wat betreft de situering of bouwhoogte van het bouwwerk.

Bedenk ook goed dat de publicatie van een bouwvergunning (beschikking c.q. besluit) niet verplicht is volgens de Woningwet. Artikel 41 WW stelt enkel publicatie van de bouwaanvraag verplicht. Vraag dus regelmatig na bij uw gemeente wanneer de bouwvergunning verleend is c.q gaat worden en maak tijdig bezwaar.
Re: Uitbouw buren over gehele lengte onze tuin!
Naam:
Pieter (datum: 24-02-2006 18:29)

maar als dit voor uw buren te veel problemen op zal leveren is het voor hun mogelijk dit geheel zonder vergunning te bouwen, als ze tot max 2,5 mtr uitbouw gaan aan de bestaande bebouwingen en niet hoger als 25 cm boven de eerste verdipingsvloer is het vergunnings vrij en kunt in het geheel geen bezwaar maken, want ook u heeft dat recht. misschien is het beter om gelijk mee te bouwen suc6
Re: Uitbouw buren over gehele lengte onze tuin!
Naam:
MarkH (datum: 27-02-2006 12:08)

De uitbouw gaat alleen niet over een lengte van 2,5 meter, maar over een lengte van ca. 6 meter.
Reageer

Hoe werkt het?

Selecteer een vraag door te klikken op de onderwerpen van de gestelde vragen, waarna het bijbehorend antwoord zichtbaar wordt samen met daaronder de reacties.

Staat uw vraag er niet bij, dan kunt u deze ingeven

Aangeboden door:


[ S&W Consultancy ]

S&W Consultancy BV
Postbus 5185
4380 KD Vlissingen

Bij klachten of misbruik kunt u mailen naar:
e-mail bouwhelp@s-w.nl

We kunnen vragen helaas niet per e-mail beantwoorden. Antwoorden worden gegeven door gebruikers van de website als u uw vraag toevoegt.

Advies|Indeling|Ontwerp


[ Emma Interieuradvies]


emma-interieuradvies.nl